«Ти як? Повертаємось до школи» – тема першого уроку 2023

1 вересня вчителям пропонують провести перший урок у школах про важливість ментального здоров’я.

Міністерство освіти і науки України спільно з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я "Ти як?", ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розробили урок "ТИ ЯК? Повертаємось до школи!". Про це йдеться на сайті МОН.

Урок про підтримку та важливість психічного здоров’я складений для двох вікових категорій учнівства, а саме для 1-6 та 7-11 класів.

З початком нового навчального року у дітей збільшиться кількість навантаження, зокрема може виникнути додатковий стрес через необхідність взаємодіяти з однолітками й учителями, а також через потребу в адаптації до нових умов навчання. Усе це потребуватиме від школярів додаткових зусиль і може стати ще одним джерелом страхів, невпевненості в собі та переживань.

Запропонований урок «Ти як? Повертаємось до школи!» навчить дітей декількох технік саморегуляції для того, щоб подолати страх чи тривожність, заспокоїтися, розслабитися та підтримати себе як під час навчання, так і в позашкільному житті. Матеріали уроку містять відеозвернення психологів, які розкажуть дітям про те, як працюють наші емоції, та покажуть прості вправи, що допоможуть стабілізуватися у складні моменти.

У сценарії для вчителів також є інформація про те, як дорослі зараз можуть підтримати дітей, корисні ресурси з вправами та техніками психологічної самодопомоги, а також посилання на групи підтримки для освітян та онлайн-курси про вчителювання у час кризи.

Матеріали уроку розроблені у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, розділом «MEGOGO Освіта» від медіасервісу MEGOGO та за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.