В Україні для школярів створили посібник з психології

В Україні створили навчально-методичний посібник «Як ти? Уроки з психології для школярів (10–14 років)». Зробили це в межах національної антибулінгової програми «Дружній простір».

Посібник містить уроки, що спрямовані на профілактику булінгу й підвищення поінформованості учнів про їхній психологічний стан. Посібник можуть використовувати педагоги й фахівці, які працюють з учнями 5–8 класів. Він складається з теоретичної частини про психологічні особливості учнівства, а також з методичних рекомендацій для проведення уроків психології на такі теми: самооцінка та самоцінність, стрес і стресостійкість, взаємодія в команді: конфлікти, інакшість іншого та толерантність, особисті межі, емоційний інтелект, основи самопідтримки та самодопомоги в складних ситуаціях.

Як повідомляють на сайті МОН, кожен урок доповнений презентацією і практичними вправами, які стимулюють до роздумів та обміну думками. Виконуючи їх, учні аналізують власні психологічні особливості, вчаться дослухатися до себе, ділитися особистими спостереженнями, обстоювати думку й уважно та з повагою ставитися до думок однокласників. Завдяки здобутим знанням і навичкам діти зможуть легше будувати комунікацію з педагогами та однолітками на уроках й у вільний час, а також налагодити спілкування з близькими вдома».

Посібник доступний в електронному варіанті.

За матеріалами МОН