Розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки

22 грудня 2021 року відбулося розширене засідання колегії Департаменту освіти і науки. На Порядку денному колегії розглядалися питання трансформації мережі закладів загальної середньої освіти міста Києва, погодження плану роботи Департаменту освіти і науки на 2022 рік та виконання рішень колегії Департаменту освіти і науки у 2021 році.

На засіданні Колегії виступив голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, який зосередив увагу на трьох питаннях: «вихід з єдиної тарифної сітки», виплата 50% надбавок працівникам освіти за роботу у небезпечних умовах та підтримка молодих педагогів.

«Профспілка освітян столиці Києва звернулася до Уряду та Верховної Ради України про вихід освітян з єдиної тарифної сітки. У нас є ЗУ «Про освіту», де статтею 61 чітко вказуються посадові оклади, які мають бути призначені педагогічним і науково-педагогічним працівникам з 1 січня 2023 року. Але Кабінет Міністрів України вже протягом 4 років нічого не робить. Ми змушені попереджати Центральну владу, що якщо впродовж 2022 року не буде реальних кроків щодо підвищення посадових окладів педагогічним і науково-педагогічним працівникам, ми змушені вдаватися до активних дій», - зауважив Олександр Яцунь.

Також він наголосив на тому, що освітяни так і не отримали визнання від влади. Адже працюючи в небезпечних умовах для них не передбачено 50% надбавки, яку отримують працівники охорони здоров’я.

Також Олександр Яцунь зауважив, що гостро стоїть питання підтримки молодих педагогів. Після завершення вищих навчальних закладів молодь не йде працювати до навчальних закладів у зв’язку з низькою заробітною платою. Адже кур’єр може отримувати заробітну плату від 15 тис грн., а зарплата молодого педагога  - 7-8 тис. грн.

Голова Профспілки вважає, що влада має достойно оцінювати працю педагогічних працівників і протягом наступного року вирішити ці питання.