Парламентські слухання: реформи освіти в Україні

9 грудня 2015 року у сесійній залі Верховної Ради України відбулися парламентські слухання «Правове забезпечення реформи освіти в Україні».

Основними питаннями  для обговорення стали незадовільне фінансування освіти і науки, відсутність реального визнання в державі освіти як рушія суспільно-економічного розвитку країни, низький соціальний і матеріальний статус педагогічних і науково-педагогічних працівників тощо.

Для участі в слуханнях були запрошені понад 500 учасників, серед яких народні депутати України, Голова профільного Комітету Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, Перший віце-президент НАПН України Володимир Луговий, ректори провідних ВНЗ, керівники центральних і місцевих органів виконавчої влади, представники профспілкових, громадських освітянських і студентських організацій та європейських експертів.

Участь у слуханнях взяла дружина Президента України Марина Порошенко, виступ якої був присвячений питанням інклюзивної освіти, а саме навчання дітей з інвалідністю.

Голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Лілія Гриневич під час свого виступу наголосила, що освіта повинна не лише реагувати на зміни в суспільстві, а й задавати напрям цих змін на наступні десятиріччя. Вона також зауважила, що ключовою постаттю реформування шкільної освіти повинен стати вчитель, а в центрі реформ шкільної освіти – учень.

Учасники слухань під час засідання наголошували на тому, що створення в Україні сучасної високоефективної системи освіти є однією з найважливіших умов конкурентоздатності держави на світовому ринку. Стратегію і тактику політики у сфері освіти необхідно творити разом з працівниками галузі, а комплексне оновлення освітньої нормативно-правової бази дозволить створити правові передумови для розширення доступності та підвищення ефективності освіти.

Заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк озвучив позицію всеукраїнської організації щодо реформування галузі. За його словами закон має передбачити механізми реалізації конституційних гарантій здобуття всіх рівнів освіти, забезпечувати рівний доступ до освіти та не допустити звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод педагогів. Профспілка наполягає на тому, щоб саме нормами нового закону «Про освіту» були встановлені гарантії щодо розмірів посадових окладів педагогічних працівників на рівні середньої заробітної плати в промисловості; навчального навантаження та тривалості робочого часу; підвищених посадових окладів за вченні звання, наукові ступені; виплати надбавок за вислугу років та надбавки для молодих педагогів; надання учням і студентам державних стипендій, пільг на проїзд, забезпечення їх підручниками, харчуванням, проживанням у гуртожитках та збереження загальноосвітніх навчальних закладів у селах.

Результатом обговорення стали пропозиції до чинного законодавства, які дозволять оптимізувати роботу над новою редакцією Закону України «Про освіту» та інших законодавчих актів, що регулюють питання освітньої діяльності. Саме вони й лягли у відповідні рекомендації, які після редакційних правок буде подано на затвердження до Верховної Ради України.

`Парламентські
`Парламентські
`Парламентські
`Парламентські
`Парламентські
`Парламентські
`Парламентські

Прес-служба КМОППОіНУ