ЗАЯВА КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ЩОДО СИТУАЦІЇ, ЩО СКЛАЛАСЯ В НВК №157

Статтею 54 Закону України «Про освіту» гарантовано право педагогічних працівників, зокрема, на захист професійної честі та гідності, свободу від втручання в їхню діяльність, захист під час освітнього процесу від булінгу, справедливе та об’єктивне оцінювання професійної діяльності.

В Комунальному закладі «Навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей» №157» стався прикрий випадок - цькування вчителя історії та правознавства Берендєєва Сергія Олександровича. Так, за інформацією, викладеною в мережі Інтернет, батько учня 11 класу під час проведення батьківських зборів в Zoom, безпідставно підвищуючи голос та переходячи на крик, вів розмову з класним керівником 11 класу Сергієм Берендєєвим. В подальшому цей батько провів бесіду з учнями 11 класу, в якій надавав оцінку діям учителя, наголошував на тому, що саме він вирішує, чи залишається вчитель на роботі, висловлював пропозицію, щоб учитель компенсував дітям кошти за «зірваний вальс», тощо.

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України вважає неприпустимими будь-які дії учасників освітнього процесу, які принижують честь, гідність, ділову репутацію педагогічних та науково-педагогічних працівників, нанесення образ, погроз чи цькування освітян! Згідно з ч. 4 ст. 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» керівник закладу має створити умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, в тому числі реалізації академічних свобод педагогічних працівників.

Зважаючи на вищенаведене, КМОППОіНУ наполягає на здійсненні об’єктивної та всебічної перевірки фактів, викладених у зверненнях Берендєєва Сергія Олександровича.

Профспілка освітян Києва вживатиме всіх необхідних заходів задля відновлення прав педагога та інших учасників освітнього процесу.