Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку

Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) – свято, засноване у 2001 році під егідою ЮНЕСКО.

Заходи цього дня спрямовані на популяризацію науки в суспільстві, необхідність взаємодії науки та громадськості, стимулювання праці науковців.

Майже щорічно встановлювалась певна тема Всесвітнього дня науки, у 2022 році вона звучить так: «Фундаментальні науки на користь сталого розвитку». «Застосування фундаментальних наук є життєво важливим для прогресу в медицині, промисловості, сільському господарстві, водних ресурсах, енергетичному плануванні, екології, комунікаціях та культурі» – таким посиланням супроводжувалось оголошення резолюції Генеральної Асамблеї ООН про визначення 2022 року Міжнародним роком фундаментальних наук на користь сталого розвитку.

Результати прикладних досліджень завжди відомі, а роль фундаментальної науки, заснованої на науковій цікавості, залишається прихованою. Проте вона лежить в основі будь-яких технологічних проривів та інновацій, без неї неможлива підготовка кваліфікованих спеціалістів та нового покоління вчених, тих людей, які прийматимуть рішення, що визначають наше майбутнє.

Всесвітній день науки надає можливість мобілізувати всі зацікавлені сторони навколо теми науки за мир та розвиток – від державних діячів до представників ЗМІ та учнів шкіл. ЮНЕСКО рішуче закликає всіх приєднатися до святкування Всесвітнього дня науки за мир та розвиток, організовуючи власний захід цього дня.

Пресслужба КМОППОіНУ