В Україні вперше відзначають День державності

Україна сьогодні, 28 липня, вперше відзначає День української державності. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України 28 липня, запропонував минулого року президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня незалежності України і затвердив відповідний указ.

За його словами, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься у день розквіту української державності – у день хрещення Київської Русі, сказав тоді президент.

Своєю чергою Верховна Рада 31 травня 2022 року ухвалила закон, який встановлюєДень державності України 28 липня святковим днем.

Очікується, що закон сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості та нівелюванню фейкових наративів з боку російської федерації як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення.

Протягом багатьох віків наші предки захищали українську землю, так само як і тепер її захищаємо ми. Біль, горе, сльози, принесені війною, згуртували нас, і на наших очах сформувалася нова нація українців – єдиних, сміливих і рішучих, здатних без роздумів віддати життя за свою родину і країну. Віримо, що зовсім скоро ми переможемо ворога, і сьогоднішні події ще довго надихатимуть наших нащадків на розвиток та захист української державності.

Пресслужба КМОППОіНУ