УКРАЇНСЬКІ ЗВО ОТРИМАЛИ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ НАВЧАННЯ З КІБЕРБЕЗПЕКИ

22 листопада в Київському національному університеті будівництва та архітектури (КНУБА) і Маріупольському державному університеті, що нині розташований на території КНУБА, відбулася офіційна церемонія передання обладнання та програмного забезпечення від Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України». У події взяли участь заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній і заступниця директора бюро з питань демократії та врядування Місії USAID в Україні Енн Хоппер.

«Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» — це п’ятирічний проєкт, який фінансує Агенція з міжнародного розвитку США (USAID). Він допомагає поліпшити кіберготовність і зміцнити критичну інфраструктуру України. Три основні цілі Проєкту полягають у:

  1. посиленні сприятливого кібербезпекового середовища;
  2. розвитку кваліфікованих кадрів у сфері кібербезпеки;
  3. розбудові стійкої галузі кібербезпеки в Україні.

Ініціатива Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» охопила 25 університетів України — понад 50% усіх ЗВО країни, у яких проводиться навчання за спеціальністю «Кібербезпека та захист інформації». Більшість закладів, які отримують допомогу, серйозно постраждали від російських атак або втратили приміщення для навчання, тож нове комп’ютерне обладнання допоможе їм швидше та якісніше відновити освітній процес. Для студентів інших ЗВО надане обладнання дозволить облаштувати кіберлабораторії для проведення наукових досліджень, підготування до участі у студентських кіберзмаганнях тощо.

«Ініціатива USAID з передачі обладнання ЗВО — це яскравий приклад допомоги та підсилення вищої освіти в Україні. Надана техніка та програмне забезпечення — це не лише матеріальна допомога, а також можливість для студентів та ЗВО ефективно продовжувати освітній процес, розвивати галузь кібербезпеки в Україні. Ця підтримка не лише про «сьогодні», а й важлива інвестиція в майбутнє України», — зазначив заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній.

Загалом у межах Проєкту USAID «Кібербезпека» українські ЗВО отримають приблизно 5 000 одиниць техніки та 4 000 ліцензій на програмне забезпечення загальною вартістю 2,5 мільйона доларів. Серед цього обладнання — сервери, комп’ютери, ноутбуки, проєктори, системні блоки, роутери тощо.

«Як ніколи українці потребують залучення все нових і нових кваліфікованих спеціалістів із кібербезпеки, які допомагатимуть у війні проти російських кібератак. Саме тому USAID підтримав українські ЗВО, у яких викладають цей фах, допомагаючи їм належно готувати наступне покоління українських кіберекспертів», — поділилась під час урочистої церемонії Енн Хоппер.

За матеріалами МОН