1 листопада освітяни столиці вийдуть на масову акцію протесту

27 жовтня 2016 року в інформаційному агентстві «Главком» відбулася прес-конференція на тему: «Освітяни столиці вийдуть на масову акцію протесту».

На прес-конференції виступили голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, вчитель правознавства Печерської гімназії № 75 Артур Бабенко та студентка другого курсу магістратури Національного технічного університету України «КПІ» ім. Ігоря Сікорського Мирослава Стремецька.

Під час свого виступу учасники прес-конференції анонсували про вихід освітян столиці 1 листопада 2016 року на масову акцію протесту проти «драконівських» тарифів на житлово-комунальні послуги, за підвищення заробітних плат освітянам та збереження академічних стипендій студентам.

Олександр Яцунь зазначив: «Освітяни доведені до відчаю. 1 листопада вони вийдуть на маніфестацію чисельністю 20 тисяч осіб. Це канікулярний період. Ми не зриваємо навчальний процес, ми не йдемо з уроків, з пар. Початок о 14:00 під стінами Кабінету міністрів».

Освітяни вимагають знизити вдвічі тарифи на житлово-комунальні послуги, підвищити зарплатню освітянам, та виконувати 62 статтю Закону «Про вищу освіту», в якій зазначено, що стипендія повинна бути на рівні прожиткового мінімуму». Адже студенти також занепокоєні, як наголосила Мирослава Стремецька, у зв’язку з підвищенням тарифів зросли ціни і на проживання в гуртожитку з 268 грн. до 580 грн. при стипендії 825 грн.

Артур Бабенко зауважив, що молодь довго не затримується у школах, а той факт, що тепер половину заробітної плати необхідно віддати за житлово-комунальні послуги, лише ускладнило ситуацію.

За інформацією учасників прес-конференції, підтримку щодо участі в пікетуванні Кабінету Міністрів оголосили освітяни з інших областей.

`1
`1
`1
`1