23 грудня 2014 року відбулася Всеукраїнська акція протесту профспілок у зв’язку з антисоціальними ініціативами Уряду.
Тисячі працівників бюджетної сфери та студенти пікетували Парламент у зв`язку з наступом Уряду на конституційні права працюючих при формуванні Державного бюджету України на 2015 рік. Зокрема, йшла мова про обмеження соціальних прав громадян щодо оплати праці, виплати стипендій, соціального захисту, пенсійного забезпечення, охорони здоров’я, освіти.
Метою акції було привернути увагу народних депутатів України, Уряду, громадськості та ЗМІ до негативних для українського народу соціальних наступів Уряду щодо бюджетних обмежень, порушення трудових та соціальних прав людини праці.
Учасниками Всеукраїнської акції протесту профспілок стали представники всеукраїнських профспілок, регіональних профоб’єднань, підвідомчих установ, інших національних профоб’єднань та громадських організацій.
Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий наголосив, що причиною різкої соціальної напруги в трудових колективах стали чергові ініціативи Кабінету Міністрів України щодо соціальних і трудових обмежень, відсутність реального соціального діалогу з профспілками з Програми діяльності Уряду і проекту Державного бюджету на 2015 рік. Саме це і спонукало до проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок.
Понад 10 тисяч працівників освіти вийшли на пікет з вимогою до Уряду не економити на освітянських зарплатах та не вносити зміни до законодавчих актів, якими передбачено істотне звуження багатьох соціальних гарантій для працівників галузі. Педагоги прийшли із транспарантами з гаслами: «Освітянам – гідну зарплату!», «Досить урізань! Освітяни на межі злиднів!»,«Від уряду сюрприз – ціни вгору – зарплата вниз».
Голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь у своєму виступі на мітингу біля Верховної Ради зауважив, що антисоціальні перспективи Уряду передбачають зменшення термінів обов’язкового навчання у загальноосвітніх навчальних закладах до 9 років; підвищення тижневого навантаження педагогічних працівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів (з 18 до 20 годин з 1 липня 2015 року), збільшення навантаження вихователям з 30 годин на тиждень до 36 годин, збільшення наповнюваності класів ЗНЗ: не повинна бути нижчою 20 учнів, а у містах обласного значення та м. Києві – не менше 30. Також планується підвищення стажу для призначення пенсії за вислугу років на 7 років; скасування виплати стипендії всім студентам (крім дітей-сиріт, дітей-інвалідів, осіб, що мають сім’ї з дітьми) з 1 вересня 2015 року.
Олександр Яцунь переконаний, що ці та інші антикризові рішення, розроблені Урядом, які пропонують освітянам «затягнути паски» до стабілізації ситуації в країні, призведуть до бідності освітян. Прийняття та введення в дію зазначених ініціатив спричинить руйнацію освітньої галузі, закриття навчальних закладів, падіння престижності педагогічної праці та погіршить умови для здобуття якісної освіти. У зв’язку з цим Голова Профспілки освітян столиці передав лист Голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману з вимогами освітян Києва щодо недопущення внесення антисоціальних змін до Конституції, законів України та нормативно-правових актів Уряду.
Очільник Київської міської Профспілки освітян заявив, що у разі ігнорування Кабінетом Міністрів України вимог працівників освіти та впровадження антисоціальних заходів, скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти, жорсткого звуження трудових, соціально-економічних прав та гарантій освітян наполягати на входженні Федерації профспілок України та Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України в колективний трудовий спір, який може закінчитися страйком.
Учасники акції прийняли Резолюцію, в якій закликали керівництво держави: дбати про свій народ, радитися з народом та остерігатися недовіри народу, - тільки тоді влада стане справді демократичною і народною владою!
З текстами Резолюції та Вимог учасників акції можна ознайомитися тут:[attachment=353:Вимоги], [attachment=354:Резолюція]
Прес-служба КМОППОіНУ