Щодо використання працівниками освіти засобів індивідуального захисту під час здійснення освітнього процесу

Згідно з п. 3 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину (постанова головного державного санітарного лікаря № 42 від 30 липня 2020 року «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

Відповідно до п.4 Тимчасових рекомендацій усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

Пунктом 8 Тимчасових рекомендацій передбачено, що вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

Під час Всеукраїнської Серпневої конференції Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021 головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко зазначив, що «вчителям буде дозволено викладати без маски на обличчі. Водночас у школах помаранчевої зони буде рекомендовано перебувати у захисному щитку. Він прозорий і дозволяє передавати емоції, щоб не порушувати освітній процес».