Серпнева педагогічна конференція Києва

26 серпня 2021 року відбулася Серпнева педагогічна конференція Києва. Освітяни та батьківська громадськість разом з Київською міською владою обговорили найактуальніші питання нового 2021/2022 навчального року. Серед ключових тем – інноваційне управління освітою та створення цифрового освітнього простору. Мер Києва, Віталій Кличко, наголосив, що сфера освіти дуже важлива для столиці і пріоритетна. За сім останніх років фінансування галузі зросло майже у 5 разів. Із 5 млрд грн у 2014 році до майже 25 млрд – цього року.

За ці кошти ми будуємо нові та оновлюємо існуючі заклади освіти. Закуповуємо обладнання, забезпечуємо харчування. Створюємо комфортні умови для навчання дітей та для роботи педагогів. З виділених коштів понад 70% йдуть на заробітну плату працівників освіти. А їх у столиці 72 тисячі. Зауважу, що окрім зарплатні та доплат, гарантованих законодавством, усі працівники закладів освіти Києва отримують максимальні муніципальні надбавки. Бо ми розуміємо наскільки важлива ваша праця! Щороку ми відкриваємо нові та реконструйовані заклади освіти. Це – сучасні школи і садочки європейського рівня. З найкращими умовами для виховання та навчання наших дітей! За кілька останніх років у Києві побудували 9 нових шкіл та збудували або капітально оновили 33 дитячих садочки. А також відкрили 110 груп у діючих садках», – сказав Віталій Кличко.

Голова Профспілки освітян м. Києва Олександр Яцунь у своєму виступі зупинився на найбільш актуальних проблемних питаннях соціального захисту освітян столиці, у тому числі на необхідності поліпшення житлових умов працівників освіти. Голова Профспілки розповів про правову діяльність профспілки, яка є однією з пріоритетних напрямів у роботі організації, і якої найбільше потребують освітяни. Також нагородив юрисконсульта КМОППОіНУ Вікторію Соломінчук профспілковою відзнакою за високий професіоналізм, компетентність і власні здобутки у відстоюванні прав та інтересів освітян.

У свою чергу, директорка Департаменту освіти і науки міста Києва Олена Фіданян нагородила відзнакою «Слава Україні» Голову Профспілки освітян міста Києва Олександра Яцуня.