В Україні відзначають День української писемності та мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства». За православним календарем це день вшанування пам`яті преподобного Нестора Літописця — послідовника творців слов`янської писемності Кирила та Мефодія.

У День української писемності та мови за традицією покладають квіти до пам`ятника Нестору Літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, а також стартує Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика.

Також з 2000 року цього дня у прямому ефірі "Українського радіо" транслюють Всеукраїнський  диктант національної єдності, який може написати кожен бажаючий та з`ясувати, наскільки добре знає мову.

Кожен охочий може долучитися до акції та написати диктант просто біля приймача. Далі – за бажанням – можна відправити роботу на Українське радіо для перевірки, а можна дочекатися, поки текст з`явиться на сайті чи буде підбито підсумки в прямому ефірі, та перевірити власноруч.

Читати диктант у прямому ефірі почнуть о 12:30.

Девіз цьогорічного радіодиктанту – "Нас багато. Ми різні. Але нас об`єднує спільна мета".

Прес-служба КМОППОіНУ