Сьогодні, 18 серпня, відбулася Всеукраїнська серпнева конференція педагогічних працівників за участю Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра освіти і науки Лілії Гриневич. Також були присутні педагоги, науковці, представники профспілок та ін.
Під час конференції обговорювалися питання реформи загальної середньої освіти – Нова Українська Школа та Державний стандарт початкової загальної освіти.
Також були презентовані оновлені навчальні програми для 5-9 класів та обговорено питання підготовки навчальних закладів до 2017/2018 навчального року.
Виступ Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана розпочався зі слів вдячності кожному вчителю, який працює в таких непростих умовах, вкладаючи у дітей не лише свої знання, але й серце і душу.
За словами Прем’єр-міністра питання освіти є справжнім пріоритетом для країни. Сучасна освіта потребує реформування, адже змінилися вимоги до навчання, до знань і до компетентностей.
«Наше завдання – надати рівний доступ усім до освітніх послуг», - наголосив Володимир Гройсман. Також він зазначив, що потрібно побудувати якісну систему освіти, яка базуватиметься на декількох позиціях. Перша позиція – вчитель має бути вмотивований, тобто при формуванні бюджету на 2018 рік підвищення зарплати освітянам залишається незмінним пріоритетом. Наступні позиції стосуються формування потужної матеріально-технічної бази освітніх закладів та розробки нових програм.
Також Володимир Гройсман повідомив про можливе прийняття восени Урядом Закону України «Про освіту». «Якщо хочемо побудувати Нову Українську Школу, то перші здобутки отримаємо через 12 років», - сказав Прем’єр-міністр.
У свою чергу міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла про особливості Нової Української Школи. За її словами зміниться зміст і результати навчання та методика викладання. Нова школа буде співпрацювати з позашкільними закладами освіти, враховувати індивідуальні здібності дитини.
За основу концепції буде взято педагогіку партнерства: співпраця між учителем, учнем і батьками, які мають стати рівноправними учасниками освітнього процесу.
Учитель зможе готувати власні авторські навчальні програми, обирати підручники, методи, стратегії, засоби навчання. Серед методів навчання застосовуватимуть: ігри, соціальні, дослідницькі проекти, експерименти, групові завдання. Буде реалізовано інтегрований підхід, який застосовується у фінських школах, де дитина сприймає світ цілісно, а не предметно.
Після пленарного засідання Конференція перейшла до секційної роботи, де були презентовані оновлені навчальні програми для 5-9 класів та обговорено питання підготовки навчальних закладів до 2017/2018 навчального року.
Прес-служба КМОППОіНУ