На розгляді Верховної Ради України знаходиться проект Основних напрямів бюджетної політики на 2017 рік(реєстр. №4971 від 13.07.2016http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59706), схвалений Урядом 24 червня ц.р.
В означеному проекті враховано окремі профспілкові пропозиції. Так, зокрема, в проекті документу містяться завдання щодо недопущення виникнення простроченої заборгованості з виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери; реалізації норм Закону України «Про державну службу» в частині оплати праці державних службовців.
Проте, всупереч неодноразовим зверненням до Кабінету Міністрів України принципові профспілкові пропозиції до зазначеного проекту залишились неврахованими Урядом, зокрема:
-встановлення економічно обґрунтованого розмірупрожиткового мінімуму– на рівні не менше фактичного прожиткового мінімуму; для працездатних осіб – з урахуванням податку на доходи фізичних осіб та військового збору (на базі актуалізованих наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг);
-встановлення розмірумінімальної заробітної платина рівні не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням податків, обов’язкових зборів та внесків;
-встановлення розмірупосадового окладу (тарифної ставки) працівника Iтарифного розряду, який використовується для формування посадових окладів (тарифних ставок) працівників усіх тарифних розрядів «Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (додаток 1 до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298), на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
Федерацією профспілок України вже направлено відповідні пропозиції до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету та Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.