6 липня2016рокуу прес-центрі інформаційного агентства «Главком» відбулася прес-конференція на тему: «Спротив профспілок проти «драконівських» тарифів».
На прес-конференції обговорювалися питання шокового зростання ціни на газ для населення, зокрема для освітян – найбільшої категорії бюджетників; тарифів на гарячу воду та опалення, задекларованого підвищення тарифів на електроенергію та холодну воду; державної політики «шокової терапії», яка проводиться за рахунок простих людей.
Учасниками прес-конференції виступили голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, голова первинної профспілкової організації НТУУ «КПІ» Віталій Молчанов, голова первинної профспілкової організації студентів НТУУ «КПІ» Андрій Гаврушкевич, голова первинної профспілкової організації гімназії «Академія» Галина Яворська.
Олександр Яцунь у своєму виступі зазначив, що для більшості населення тарифи на житлово-комунальні послуги є непомірними, адже складають більше половини доходів громадян. Чергова хвиля зростання тарифів негативно сприймається не лише освітянами, але й працівниками інших бюджетних галузей. Доказом цього є сьогоднішня акція протесту під стінами Кабміну і ВРУ. На думку Олександра Яцуня необхідно підвищувати людям зарплати, пенсії та стипендії, а не ціни на газ і тарифи ЖКГ. Мінімальна зарплата повинна складати 3 тисячі гривень, середня – 8-10 тисяч гривень. Також він зауважив, що учасники Всеукраїнського маршу протесту затвердили текст Резолюції та вручили її представникам Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. У разі ігнорування вимог профспілок трудові колективи готуватимуться до страйку.
У свою чергу Галина Яворська порушила питання нарахування субсидій. На її думку, вони мають виплачуватися пенсіонерам та інвалідам. А працююче населення повинно отримувати гідну зарплату. Щоб навчати дітей, вчителю потрібно удосконалювати свої навички, розвиватися духовно та навчатися. І на це потрібні кошти. А натомість вчитель думає як прогодувати свою сім’ю. Віталій Молчанов додав, що відбувається знищення системи освіти в Україні. Не вистачає фінансування навчальним закладам на матеріальне забезпечення, скорочується набір студентів на технічні спеціальності тощо.
Андрій Гаврушкевич наголосив на тому, що при й так низькій стипендії, яка складає 825 грн, при підвищенні тарифів, студенти віддаватимуть за гуртожиток близько 600 грн , замість теперішніх 300 грн. Відповідно молодь не думатиме про навчання, а шукатиме можливості десь заробити гроші, щоб хоч якось прожити.
Учасники прес-конференції зауважили, якщо влада не реагуватиме на існуючі проблеми населення, то це може спровокувати соціальний вибух у суспільстві.
Прес-служба КМОППОіНУ