Нові тарифи – життя в борг

Тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення з 1 липня 2016 року зростуть на 75-90%. Таке рішення прийняла Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

На фоні й так високих тарифів, чергова хвиля їх зростання, може призвести до заборгованості з оплати, що в свою чергу може спричинити припинення електропостачання з боку енергопостачальної організації. Такі випадки вже простежувалися до підняття тарифів. Як повідомила одна з освітянок під час пікетування НКРЕКП 9 червня, у лютому поточного року їй вже відключали світло через заборгованість.

Як все починалося?

Збираючись додому після проведення уроків у столичній загальноосвітній школі, вчителька отримала повідомлення від своєї бабусі, з якою вона живе у Макарівському районі, про те, що їм вдома відключили світло. Відсутність електроенергії призвела і до зникнення гарячої води. Доїхавши додому попутками, жінка зібрала усі квитанції за оплату електроенергії та поїхала до ЖЕКу з’ясовувати ситуацію. Діставшись до ЖЕКу, вона глянула на вивіску при вході, де було вказано прийомні години з 09.00 до 17.00. Вона швидко кинула оком на годинник і зраділа, було всього 16.45. У голові промайнула думка: «Встигла. Ще є 15 хвилин».

Розмова у ЖЕКу

Вчителька підійшла до потрібних дверей, але там вже було зачинено. Вона почала ходити по коридору і зазирати в усі двері, які, на жаль, були закриті. Вона почала стукати в двері, вийшла жінка, яка неприємним тоном сказала: «Ви дивилися котра година? Ми вже не працюємо». Жінка показала на годинник, де було 16.50. Працівниця ЖЕКу неохоче почала розпитувати, що сталося. Переглянувши квитанції про оплату, вчительці сказали залишити свої контакти, і завтра розглянуть її питання.

Вирішення проблеми

Наступного дня їй повідомили, що у неї заборгованість 194 грн, у зв’язку з чим їй відключили електропостачання. Лише коли вона сплатить борг, його відновлять. Після погашення боргу наступного дня прийшли працівники ЖЕКу і поновили електропостачання.

Варто звернути увагу на те, що енергопостачальник перед припиненням енергопостачання в оселі або на об’єкті споживача (підприємство, магазин тощо) мав письмово повідомити споживача про свої наміри щодо відключення.

Дана ситуація не є поодиноким випадком і вирішилася досить безконфліктно. Проте залишається ряд питань, які є невирішеними. Чи змогла б людина похилого віку, живучи одна, так швидко вирішити це питання? Й за словами вчительки пенсії бабусі вистачає лише на ліки. А жінка, працюючи в школі, на дорогу в одну сторону від Макарова до Києва витрачає 25 грн. В місяць виходить приблизно 1 тис. грн., а її зарплата як молодого педагога становить близько 3 тис. грн., тому заборгованість у неї виникає вже не перший раз. Таких сімей є чимало не лише у місті Києві, але й по всій Україні. Якщо «старі» тарифи було й так складно оплатити освітянам, й у них виникали заборгованості, то що робити з «новими» липневими тарифами – залишається відкритим питанням.

Прес-служба КМОППОіНУ