26 квітня 2016 року з метою розкриття особливостей права на працю неповнолітніх, характеристики трудового права, робочого часу та часу відпочинку неповнолітніх; удосконалення вміння учнів розв`язувати правові ситуації, вирішувати проблемні ситуації методом рольової гри, пояснювати юридичні терміни, аналізувати візуальні джерела, працювати в групах, парах, загальному колі; виховання правової свідомості і культури, прищеплення шанобливого ставлення до праці людей в СЗШ №235 було проведено профспілковий урок.
Світлана Майорова, учитель історії та правознавства, пояснила учням про право на працю - одне із основних прав людини, що утвердилися у XX столітті, яке проголошено у Загальній декларації прав людини (ст.23) та розширено витлумачене у Міжнародному пакті про економічні, соціальні та культурні права, де зазначено, що «держави визнають право на працю, яке вміщує у собі право кожної людини заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується». Це означає, що кожна людина має право на працю, право вільно обирати ту чи іншу роботу та одержувати за неї винагороду (заробітну плату), що дає їй можливість гідно існувати самій та утримувати сім`ю.
Учні за допомогою інтерактивного спілкування, з використанням презентаційних матеріалів дізнались, що чимало дітей в Україні, як і в усьому світі, працюють. Форми такої праці можуть бути досить різноманітними. Частина дітей працює у своєму домашньому господарстві, на городі тощо. Така трудова діяльність дітей є природною, традиційною для багатьох держав, і, зрозуміло, що її не враховує жодна статистика. Однак нині багато неповнолітніх працює в різноманітних фірмах, на підприємствах, на базарах тощо. За даними Державного комітету зі статистики, дитяча праця в Україні досить розповсюджена. 46 % з них працюють у сільському господарстві, 26 % задіяно в торгівлі, 19 % — у сфері послуг. При цьому, як стверджують соціологи, серед 12-річних дітей відсоток працюючих навіть більший, ніж серед 15-річних. Така картина характерна не лише для нашої держави. За даними досліджень Міжнародної організації праці, у світі в економічній діяльності задіяно майже 250 млн дітей, з них щонайменше 165 млн тих, які не досягли 14 років.
Заняття завершилось розумінням необхідності підвищувати соціально-правовий захист права на працю молоді (особливо у віці до 18 років), потреби введення нових та перегляду діючих норм про умови праці й надання додаткових гарантій щодо трудових прав молоді.