Рекомендації ЮНЕСКО. Структура ІКТ-компетентності вчителів

Пропонуємо ознайомитися з документом, в якому вміщено рекомендації ЮНЕСКО щодо структури ІКТ-компетентності вчителів.

У праці зазначається, що протягом двох десятиліть, які минули від початку широкого впровадження комп`ютерів у школах, ми багатодізналися про роль інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ) в освіті та про їхній потенційнийтрансформуючий вплив на національні освітні системи. Звісно, і сьогодні у цій сфері перед країнамив усьому світі постають нагальні виклики, пов`язані зі стрімким розвитком технологій, необхідністюфінансових інвестицій та потребою чітко окреслити роль учителів у впровадженні потужних можливостейІКТ в освітній процес у школі та поза нею.

Одним із важливих уроків стало усвідомлення важливості багатьох аспектів впровадження ІКТ до системиосвіти, серед яких і компетентність учителів, і навчальні матеріали, і устаткування ІКТ, і мотивація учнівта вчителів, а також розуміння того, як цей процес пов`язаний з іншими сферами національної політикита соціально-економічного розвитку держави. Застосування міжгалузевого підходу в генеральномуплані впровадження ІКТ в освіту може допомогти країнам успішно вирішувати проблеми, що виникаютьу відповідних сферах.

За таких умов документ «Структура ІКТ-компетентності вчителів» (ICT Competency Framework for Teachers,або ICT-CFT) покликаний допомогти кожній країні розробити всеосяжну національну стратегію та відповідністандарти у сфері ІКТ-компетентності вчителів, і має розглядатися як важлива складова генерального планувпровадження ІКТ в освіту.

Документ [attachment=498]

Прес-служба КМОППОіНУ