5 квітня 2016 року у Будинку вчителя відбулося засідання ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.
Основними питаннями для обговорення стали зміни у складі ради Київської міської організації профспілки та реалізація основних напрямів діяльності Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України за період з березня 2015 р. до березня 2016 р.
Також на розгляд ради КМОППОіНУ були винесені питання про кошториси прибутків та витрат КМОППОіНУ і КМОППОіНУ в цілому на 2016 р. та звіти про виконання кошторисів за 2015 р.
Голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь у своїй доповіді зосередив увагу на тому, що відбувається загострення існуючих та поява нових системних ризиків, які суперечать соціально-економічним правам освітян.
Так, владою заплановано скоротити щонайменше 10% непедагогічних працівників шкіл. Права на працю можуть бути позбавлені більше 2 тисяч працівників навчальних закладів лише у Києві. Зокрема, йдеться про скорочення прибиральниць, сторожів, комірників, кухарів та інших непедагогічних працівників шкіл. «Пропоноване скорочення не враховує реальну потребу загальноосвітніх навчальних закладів у кадровому забезпеченні», - підкреслив Олександр Яцунь.
Також увагу присутніх було звернено на проект закону України «Про освіту» (доопрацьований) № 3491, який раніше було направлено до Комітету з метою його підготовки до повторного першого читання. Голова профспілки зупинився на зауваженнях, які стосуються оплати праці та робочого часу педагогічних, науково-педагогічних працівників, а також спеціалістів закладів освіти, прийняття на роботу педпрацівників шляхом укладання трудового договору тощо.
У ході засідання освітянська спільнота не оминула увагою студентські питання. Так, Ольга Чабанюк, заступник голови Профспілки, голова первинної профспілкової організації КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, наголосила на тому, що Міністерство освіти і науки України пропонує зменшити кількість студентів, які одержуватимуть стипендії. На сьогодні академічні стипендії виплачуються не менш як двом третинам студентів кожного курсу за кожною спеціальністю, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії. За пропозиціями Міністерства освіти і науки України стипендію одержуватимуть лише 15-20% студентів.
Окрім того, сьогодні до проведення першого семестрового контролю академічна стипендія у мінімальному розмірі призначається всім студентам, зарахованим до ВНЗ на перший курс навчання. Згідно з запропонованими змінами студентам першого семестру першого року навчання академічні стипендії не призначаються (окрім студентів першого семестру першого року навчання, які здобувають ступінь магістра (на підставі рейтингу успішності на попередньому рівні освіти).
Після обговорення ряду важливих питань рада Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України прийняла постанову, в якій наголошується на вживанні необхідних заходів щодо недопущення необґрунтованого підвищення тарифів на електроенергію, житлово-комунальні послуги та проїзд у громадському транспорті.
Також у тексті постанови йдеться про спрямування звернення до Верховної Ради України про внесення змін до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 № 911-VIII в частині скасування положень щодо обмеження права педагогічних працівників на пенсію за вислугу років; обмеження на виплату пенсії працюючим пенсіонерам; встановлення порогу індексації до 103%; скорочення працівників загальноосвітніх навчальних закладів (крім педагогічних) щонайменше на 10 відсотків; оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів тощо.
Прес-служба КМОППОіНУ