Механізм встановлення порога для тестів ЗНО вдосконалять

Українським центром оцінювання якості освіти спільно з Програмою сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETІ) проведено нараду, в ході якої було проаналізовано питання встановлення порога «склав/не склав» для тестів ЗНО у 2015 році, а також удосконалення роботи у цьому напрямку під час проведення тестування у 2016 році.

За словами експерта Альгірдаса Забульоніса, який взяв участь у заході, впровадження технології визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання та встановлення порогового бала «склав/не склав» є позитивним нововведенням в системі тестування.

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомляють, що у ході наради було здійснено аналіз роботи регіональних експертних груп з установлення порога «склав/не склав» для визначення результатів ЗНО в 2015 році та окреслено перспективи й напрямки удосконалення роботи з установлення порога «склав/не склав» в 2016 році.

Як відомо, у 2015 році в практиці визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання вперше було впроваджено критеріальний пороговий бал «склав/не склав».

"Пороговий бал" ("склав"/"не склав") - це межа (мінімальна кількість тестових балів), яка розподіляє учасників тестування на тих, які мають певні знання з навчального предмета і можуть брати участь у конкурсі на право навчатися у вищих навчальних закладах України, і тих, які не змогли продемонструвати знань, необхідних для навчання у ВНЗ.

"Пороговий бал" визначає група експертів, до складу якої залучаються педагогічні працівники з досвідом викладання в навчальних закладах, викладачі вищих навчальних закладів та науковці з різних регіонів України.