25000 підписів за гідну зарплату освітян зібрано. Слово за Президентом?!

22 грудня 2015 року у прес-центрі інформаційного агентства «Главком» відбулася прес-конференція на тему: «25000 підписів за гідну зарплату освітян зібрано. Слово за Президентом?!». У заході взяли участь голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, голова первинної профспілкової організації НТУУ «КПІ» Віталій Молчанов, вихователь ДНЗ № 203 Святошинського району м. Києва Світлана Воробієвська, Голова Подільської районної у м. Києві організації Профспілки працівників освіти і науки України Галина Ткач, вчитель природознавства та історії спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 10 І-ІІ ступеня Дарницького району м. Києва Володимир Василюк.

На прес-конференції обговорювалося питання електронної петиції про положення ст. 57 Закону України «Про освіту» щодо встановлення середніх посадових окладів викладачам вишів на рівні подвійної середньої заробітної плати працівників промисловості та встановлення середніх посадових окладів вчителям і вихователям – на рівні не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості.

Електронна петиція щодо розмірів середніх посадових окладів освітян була зареєстрована на початку жовтня головою Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки Олександром Яцунем. Зокрема, у петиції наголошується, що незважаючи на те, що освіту визнано пріоритетною сферою розвитку українського суспільства, в Україні впродовж багатьох років не виконуються гарантії, передбачені ст. 57 закону "Про освіту" щодо розмірів оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників. У зв’язку з цим, петиція містить заклик до президента внести до парламенту законопроект про встановлення середніх посадових окладів педагогічним працівникам навчальних закладів на рівні не нижчому від середньої заробітної плати працівників промисловості.

Під час прес-конференції Олександр Яцунь висловив щиру вдячність тисячам людей, які виявили громадянську позицію і відповідальність за майбутнє України. «Вчитель, вихователь, викладач мають бути визнані не в промовах можновладців, а державою і суспільством», - наголосив голова Київської міської організації Профспілки.

У свою чергу, Володимир Василюк зазначив, що у школах молоді люди, які тільки прийшли працювати після закінчення вищого навчального закладу, довго не затримуються. І основна причина цьому – низька заробітна плата. Таку думку підтримала і Галина Ткач, яка переконана, що зарплата педпрацівників має бути значно вищою. Адже у них так само є сім’ї, діти, які потрібно якось прогодувати.

Світлана Воробієвська, вихователь ДНЗ № 203 Святошинського району м. Києва, вважає, що в країні необхідно проводити реформи, але потрібно пам’ятати і про соціально-економічні гарантії людей.

«Під час проведення нещодавніх освітніх реформ відбулося скорочення кількості спеціальностей у вищих навчальних закладів, що призвело до скорочення викладацького складу вишів, що в свою чергу, може загалом негативно відобразитися на підготовці фахівців», - наголосив Віталій Молчанов.

Учасники прес-конференції зауважили, що якщо влада не дослухається до думки освітян, трудові колективи готуватимуться до страйку.

`25000
`25000
`25000
`25000
`25000
`25000
`25000

Прес-служба КМОППОіНУ