Щодо надання керівним працівникам закладів освіти відпустки за ненормований робочий день

Згідно з пунктом другим частини першої статті 8 Закону України «Про відпустки» щорічна додаткова відпустка працівникам з ненормованим робочим днем надається тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Список професій і посад працівників з ненормованим робочим днем з зазначенням конкретної тривалості відпустки у межах її семиденної тривалості, тобто від 1 до 7 днів включно, затверджується як додаток до колективного договору.

Наявність в колективному договорі посади працівника з ненормованим робочим днем є достатньою правовою підставою для надання йому додаткової відпустки за особливий характер праці.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Рекомендації щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці затверджено наказом Мінпраці та соціальної політики від 10.10.1997р. № 7.

Пунктом 6 Рекомендацій Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади надано повноваження за погодженням з відповідними галузевими профспілками затверджувати орієнтовні переліки робіт, професій і посад працівників з ненормованим робочим днем.

Орієнтовний перелік посад працівників з ненормованим робочим днем системи Міністерства освіти України, яким може надаватись додаткова відпустка затверджено якДодаток № 1 до Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016 - 2020 роки. Зазначеним орієнтовним переліком передбачено посади керівників установ і організацій, їх заступників та помічників.

Таким чином, якщо посади керівних працівників закладів освіти передбачено списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою, їм має надаватися додаткова відпустка за особливий характер праці тривалістю, визначеною у колективному договорі, залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

При цьому варто памятати, що відповідно до частини третьої статті 10 Закону загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів. Це означає, що у разі щорічної основної відпустки керівника закладу освіти 56 календарних днів, відпустка за ненормований робочий день не може перевищувати 3 дні.

Таким чином, загальна тривалість основної щорічної відпустки та додаткової відпустки за ненормований робочий день керівника закладу освіти не може перевищувати 59 календарних дні.