Підписано Закон щодо права вагітної жінки самій визначати початок декретної відпустки

Президент України підписав Закон № 3238-IX (проєкт № 9271) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами».

Законом надається можливість на власний розсуд і з урахуванням медичних показань визначати дату початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. Так, за бажанням жінки та у разі відсутності медичних протипоказань частина відпустки тривалістю 70 календарних днів, передбачена до пологів, може бути перенесена та використана жінкою частково або повністю після пологів, починаючи з дня пологів. При цьому загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Кабінет Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом повинен:

  • забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
  • привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
  • забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність Законом № 3238-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами».
.