Оздоровлення дітей в умовах війни

Цього року радісне очікування літніх канікул затьмарила війна. В умовах воєнного стану оздоровлення та відпочинок дітей є важливим, адже паніка, стрес, вимушений переїзд, зміна звичного оточення, розпорядку, перебування у бомбосховищах залишили психологічні та фізичні травми.

З метою допомогти дітям відволіктися від негативних думок, провести час з користю для фізичного та морального здоров’я, Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України організувала відпочинок для школярів у дитячому закладі санаторного типу лікувально-оздоровчого комплексу «Верховина» .

Територія табору є закритою з відеоспостереженням. Облаштоване підземне укриття у випадку повітряної тривоги. Програма оздоровчого закладу включає: ігри, веселощі, розваги, екскурсії, квести, заняття, пригоди, змагання у спортивних та інтелектуальних забавах та здорове 5-ти разове харчування.

Діти самостійно обрали назви загонів «Україна», «Мрія» та «Паляниця».

Ранок відпочиваючих починається із зарядки, після чого починається ранкова лінійка, де оголошується план роботи на цілий день. У закладі організовано цілодобове чергування медсестри та лікаря.

Для дітей організовують різноманітні екскурсії. Школярі вже відвідали літературно-меморіальний музей Івана Франка, який знаходиться у селі Криворівні Верховинського району Івано-Франківської області. Іван Франко боровся за незалежність і самостійність української держави. Як ніколи актуально сьогодні звучать слова «українського каменяра»: «Треба твердо в бою нам стояти...».

Також діти відвідали церкву Різдва Пресвятої Богородиці, перша згадка про яку датується 1719 роком і яка є пам’яткою архітектури державного значення. Особливість храму в тому, що за ці три століття, незважаючи на всі випробування, він ніколи не був закритим і в ньому завжди звершувались Богослужіння.

На дітей чекає ще багато цікавих екскурсій та вражень.