Щорічно 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято було оголошено Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні.
Головною метою цього свята є сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн, взаємозбагачення їхніх культур, відродження самобутніх традицій та звичаїв.
Впродовж багатьох століть наші предки не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визнання української мови.
Відомий український педагог В. Сухомлинський писав: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – висока моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, а убогість думки веде до моральної, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості».
Сьогодні, коли ворог усіма засобами прагне знищити Україну, ми повинні усвідомити важливість національного самовизначення у тому числі й через мову. Наш обов’язок – добре знати, шанувати і використовувати рідну мову, щоб передати її наступним поколінням.
Довідково: За даними ЮНЕСКО, у світі існує приблизно 6 тис. мов, 43% із них перебувають під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.
Пресслужба КМОППОіНУ