У штаб-квартирі ЮНЕСКО включили столицю України до Глобальної мережі міст ЮНЕСКО, що навчаються.
Про це інформує пресслужба КМДА.
«У вересні 2022 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО було прийнято рішення щодо включення Києва до Глобальної мережі міст ЮНЕСКО, що навчаються (UNESCO Global Network of Learning Cities), метою якої є розвиток навчання впродовж життя (Lifelong Learning) у світі», - йдеться у повідомленні.
Наголошується, що ця подія є визнанням Києва інтелектуальним європейським центром.
«Ми зробили багато для того, щоб наше місто заслужило цей статус. Зокрема, у 2019 році ініціювали створення Освітнього хабу міста Києва задля реалізації концепції навчання впродовж життя на рівні всього міста. Впродовж трьох років через Освітній хаб пройшли навчання понад 20 000 киян офлайн та біля півмільйона – дистанційно. І тепер результат цієї трирічної роботи гідно оцінили в ЮНЕСКО», – сказав Київський міський голова Віталій Кличко.
У КМДА підкреслюють, що навчання впродовж життя – це світовий тренд, який допомагає формуванню людського капіталу, тобто високоосвічених громадян будь-якої країни.
«У сучасному світі найцінніше – це люди. Саме за них йде боротьба на глобальному рівні. І дуже важливо Україні, особливо в умовах війни, зберегти та примножити свій людський капітал, який стане рушійною силою відновлення країни після перемоги. І Київ як столиця власним прикладом показує, як можна ефективно організувати безперервне навчання, адже знання наразі застарівають дуже швидко, і їх треба постійно оновлювати у всіх сферах. Ми дуже вдячні керівництву Києва, зокрема пану Віталію Кличку, за увагу до цього питання, а також Українській асоціації освіти дорослих», – зазначила директорка Освітнього хабу міста Києва Марія Богуслав.
Зазначається, що Освітній хаб міста Києва – це територія нових можливостей для кожного, де можна абсолютно безкоштовно оволодіти найзатребуванішими навичками для успішного працевлаштування та відкриття власного бізнесу, вивчати українську та іноземні мови, а для підлітків – визначити власні здібності до професій за допомогою штучного інтелекту.