26 квітня - трагічна дата для України та світу. Цього дня, у 1986 році, сталася одна з найбільших техногенних катастроф - аварія на Чорнобильській АЕС.
У вівторок, 26 квітня, в Україні відзначають 36-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС.
Ця подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала величезною техногенною катастрофою. Тоді під час вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС стався великий викид радіоактивних речовин у довкілля. Сила вибуху прирівнювалася до 500 бомб - таких, що колись були скинуті на Хіросіму.
26 квітня 1986 року о 1.23 ночі серія вибухів зруйнувала четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Невдале випробування реактора вилилося у катастрофу. Цілком ліквідувати пожежу вдалося лише 10 травня.
Протягом п'ятнадцяти днів в атмосферу було викинуто 50 мегакюрі ядерного палива. Радіоактивна хмара накрила головним чином три країни: Україну, Білорусь та Росію.
Евакуація почалася лише на другий день, оскільки радянська влада приховала катастрофу. Лише за 36 годин після катастрофи було евакуйовано майже п'ятдесят тисяч людей.
Вони взяли із собою тільки найнеобхідніше, в основному, лише документи, їм пообіцяли, що вони повернуться додому протягом двох чи трьох днів. Проте ніхто з них сюди не повернувся. Загалом було евакуйовано 115 тисяч людей із Прип'яті та навколишніх поселень.
Цьогоріч Чорнобильська трагедія набула нової актуальності через вторгнення військ Росії в Україну та воєнні дії біля атомних електростанцій.
Низький уклін ліквідаторам, які 36 років тому рятували світ від наслідків Чорнобильської трагедії.
Низький уклін усім українцям, які сьогодні продовжують захищати нас від повторення лиха світового масштабу.