8 травня в Україні та багатьох країнах світу відзначають День пам'яті та примирення — день, присвячений вшануванню жертв Другої світової війни.
Понад 10 років тому Україна долучилася до традиції відзначення перемоги над нацизмом в європейському дусі – не святкуємо, а вшановуємо. Саме так у суспільстві усталилося сприйняття 8 травня та Другої світової війни крізь людський вимір, з акцентом на ролі людей, котрі боролися проти нацизму.
У День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна традиційно вшановує їх, висловлює повагу та вдячність усім борцям із нацизмом, увічнює пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни.
Україна зустрічає 80-річчя завершення Другої світової в умовах російського вторгнення – найбільшої війни в Європі після 1945 року. Ще ніколи погляд на події минулого не був таким ясним, як нині. Нові обставини дають усвідомлення не лише важливості внеску попередніх поколінь у перемогу над нацизмом, а й необхідності вистояти, здолати його новітню форму — рашизм, захистити право на власну історію.
Вшановуючи пам'ять Героїв, які поклали життя за свободу, вклоняємось і сучасним нашим воїнам, які надійно тримають зброю.
До річниці завершення війни в Європі Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики й Національний музей історії України у Другій світовій війні ініціювали інформаційну кампанію «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні». Її мета – нагадати про основні події, факти й підсумки війни для України, акцентувати на значущості внеску українського народу в перемогу над нацизмом та її високій ціні для нашої країни.