День охорони праці в Україні у 2021 році

З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням Указом Президента України від 18.08.2006 р. № 685/2006 щороку 28 квітня відзначається День охорони праці.

У 2021 році День охорони праці пройде під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР». Пандемія COVID-19 впливає на всі сфери життя та стала кризою світового масштабу. Вона торкнулася майже кожного аспекту праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до безпеки здоров’я. Масштабний перехід на дистанційну роботу створив багато можливостей для працівників, але водночас викликав потенційні ризики.

Міжнародна організація праці у цей день акцентує увагу на важливості зміцнення системи безпеки та здоров’я, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

Профспілка освітян м. Києва вимагає від влади та роботодавців створення належних, безпечних і здорових умов праці для працівників освіти, ефективного і доступного медичного обслуговування та оздоровлення.

КМОППОіНУ закликає об’єднати зусилля держави, інститутів громадянського суспільства, роботодавців задля мінімізації ризиків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) в закладах освіти, організації вчасної, доступної і якісної вакцинації, здійснення освітнього процесу в безпечному освітньому середовищі.