24 лютого у прес-центрі інформаційно-аналітичного агентства «Главком» відбулася прес-конференція на тему: Зміни до Державного бюджету – 2015: позиція профспілок.
У прес-конференції брали участь Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк, заступник голови Житомирської ФПО Оксана Хіміч та заступник голови правління ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Тетяна Семикопна.
У ході прес-конференції були порушені питання про ставлення профспілок до урядового законопроекту щодо підвищення пенсійного віку для жінок і реабілітацію воїнів та постраждалих у зоні АТО в профспілкових санаторіях.
«Уряд вніс до Парламенту 16 лютого цього року зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», у яких відсутні положення, направлені на реалізацію Вимог учасників Всеукраїнської акції протесту профспілок, яка відбулася у 23 грудня минулого року. Зокрема, щодо підвищення розмірів прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, пенсії, посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду», - зауважив Григорій Осовий. Також він додав, що незмінними лишилися норми щодо особливого порядку проведення індексації грошових доходів населення та «ручного керування» встановленням соціально значущих пільг та гарантій, визначених в законодавстві окремими нормами та положеннями.
Було наголошено, що незважаючи на те, що у 2014 році рівень інфляції склав 24,9%, а прогнозований рівень інфляцій на 2015 рік складає 26,7%, розміри основних державних соціальних гарантій залишаються замороженими на рівні грудня 2013 року.
Учасники прес-конференції повідомили, що 23 лютого 2015 року Урядом подано на розгляд Верховної Ради України проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», реєстр. № 2212 від 23.02.2015 р. Цим законопроектом пропонується:
– пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати у розмірі 85 % але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність (сьогодні це – 949 гривень);
– підвищити поступово (протягом 10 років) на 5 років пенсійний вік жінкам;
– збільшити на 5 років тривалість загального (страхового) стажу, який необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах і за вислугу років;
– заморозити» показник середньої заробітної плати в країні для обчислення пенсій, який застосовуватиметься у 2015 році (тобто пропонується у 2016 і в подальші роки застосовувати показник середньої заробітної плати, обчислений за 2012-2014 рр.).
Таким чином, внесені Урядом пропозиції, в порушення статті 22 Конституції України істотно звужують права працівників у сфері пенсійного забезпечення.
Профспілки переконані, що для вирішення існуючих проблем в пенсійному забезпеченні нині, насамперед потрібно вжиття заходів щодо збільшення надходжень до бюджету Пенсійного фонду. У першу чергу, зауважив Сергій Кондрюк, за рахунок виведення з «тіні» заробітної плати та зайнятості, підвищення заробітної плати. З урахуванням цього потрібно забезпечити належним чином обчислення пенсій і їх підвищення з урахуванням темпів зростання середньої заробітної плати та рівня інфляції.
Що ж стосується реабілітації постраждалих у зоні АТО, то Федерація профспілок України активно займається цим питанням. Створена дієва система реабілітації хворих після інфарктів та інсультів, яка ефективно працює на цей час і забезпечує у повному обсязі покладені на неї функції.
Прес-служба КМОППОіНУ