Історія створення Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України розпочала свою історію з 1975 року. Наразі об’єднує 1077 первинні профспілкові організації загальною чисельністю понад 95 тис членів Профспілки.

Метою діяльності є здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

Завдяки зусиллям Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України з 2007 року усім освітянам столиці виплачується “муніципальна” стимулююча надбавка за складність і напруженість у роботі в розмірі 20% посадового окладу. КМОППОіНУ брала активну участь у робочих групах щодо розроблення законопроєктів “Про освіту”, “Про повну загальну середню освіту”, доопрацювання законопроєкту "Про вищу освіту".

Неодноразово біля Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України Профспілка проводила мирні масові акції протесту освітян столиці з вимогами щодо збільшення розміру заробітної плати; недопущення підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та вартості проїзду в міському пасажирському транспорті; урізання видатків на освітню субвенцію для Києва тощо.

З початком широкомасштабної агресії діяльність нашої організації набула ознак волонтерства. Пріоритетними напрямками стали: підтримка ЗСУ, надання юридичної допомоги членам Профспілки та окремі проєкти, зокрема оздоровлення дітей.