Атестати за кордоном видаватимуть дипустанови

Випускники закладів загальної середньої освіти, які перебувають за кордоном, можуть отримати документи про базову середню та повну загальну середню освіту в закордонних дипломатичних установах України в країні перебування. Відповідне рішення затверджене спільним наказом Міністерства освіти і науки та Міністерства закордонних справ.

Вручення випускникам документів про освіту в закордонних дипломатичних установах України здійснюватиметься на підставі заяви, яка має подаватися до закладу загальної середньої освіти, який замовив документ про освіту. Заяву можуть подати один із батьків, опікун, інший законний представник, родич здобувача освіти або повнолітній здобувач освіти, а в окремих випадках – сам здобувач освіти.

Заява (її сканована копія чи фотокопія) може бути подана нарочно, факсом, електронною поштою або іншими засобами зв'язку. Директори шкіл на підставі отриманих заяв мають передати документи про освіту до управління освіти, звідки вони будуть передані до Міністерства закордонних справ.

За кордон документи будуть направлятись дипломатичною поштою або в інший дозволений спосіб.

Пресслужба КМОППОіНУ