ВІДКРИТА ЗАЯВА ПРОФСПІЛКИ ОСВІТЯН КИЄВА - #ТарифиStop

За інформацією, озвученою у ЗМІ, КП "Київський метрополітен" і КП "Київпастранс" закликали столичну владу виділити кошти з бюджету або переглянути тарифи на проїзд у міському громадському транспорті.

На жаль, в Україні вже звичним явищем стало перекладання на плечі пересічних громадян наслідків ненаситних апетитів олігархів та неефективного управління в державному і приватному секторі.

В умовах пандемії COVID-19, на тлі стрімкого зростання безробіття, низького рівня доходів населення, запропонований розмір тарифів є непомірним для киян. Особливо вразливими до наслідків такого рішення є молоді вихователі, вчителі, викладачі, дохід яких на місяць складає трохи більше мінімалки. Так, наприклад, заробітна плата молодого педагога в столиці складає 7600 грн. При тарифі разової поїздки 21 грн у метро та 25 грн у наземному транспорті, працівник для проїзду на роботу в день буде витрачати 92 грн.

! В місяць ця сума становитиме 2000 грн або більше, ніж четверта частина заробітку.

  • Переконані, що питання зростання тарифів на проїзд потрібно розглядати лише після здійснення ефективної політики, спрямованої на відповідне зростання рівня заробітних плат, пенсій та стипендій.
  • Влада повинна пам’ятати, що відповідно до ст. 3 Закону України «Про транспорт» державне управління в галузі транспорту має забезпечувати не лише захист інтересів підприємств і організацій транспорту, а й своєчасне, повне та якісне задоволення потреб населення, захист прав громадян під час їх транспортного обслуговування.
  • Будь-які рішення, що впливають на добробут людей, мають прийматися з дотриманням принципів ведення соціального діалогу та з урахуванням думки населення.
  • «Драконівське» підвищення тарифів на проїзд у міському громадському транспорті призведе до поширення протестних настроїв, протиріч, соціальних конфліктів, справедливого обурення у трудових колективах та зниження рівня довіри до місцевої влади.

! Освітяни висловлюють категоричний протест підвищенню вартості проїзду у міському громадському транспорті!

В разі ігнорування наших справедливих вимог Профспілка освітян м. Києва перейде до активних протестних дій на захист конституційних прав та інтересів спілчан. #ТарифиStop!

Прес-служба КМОППОіНУ