Коментар юрисконсульта: вчителів зобов’язують повернути 6500 грн єПідтримки державі

Багато українців на початку повномасштабного російського вторгнення в Україну отримали допомогу від держави за програмою "єПідтримка". Тоді кожному виплатили з бюджету по 6500 грн. Але, як виявилося, деякі з тих, хто отримав допомогу, не мали на неї права. 

Згідно з документом, МОН України наголосило на необхідності термінового повернення коштів до резервного фонду державного бюджету, що дозволить спрямувати їх для забезпечення ключових потреб суб’єктів сектору національної безпеки та оборони в умовах воєнного стану. Гроші потрібно надіслати на спеціальний рахунок Міністерства економіки.

Окрім цього, у документі наголошується, щоб вчителі повернули саме 6500 грн – тобто просять слідкувати, щоб вчителі заплатили і комісію за банківський переказ. Якщо переведена сума не буде дорівнювати 6500 грн, то Мінекономіки «буде змушене звернутися до суду».

Юрисконсульт Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Вікторія Соломінчук надала роз’яснення з цього питання у програмі «Сніданок з 1+1».

«Багато хто не розумів чи буде у нього заробітна плата чи не буде. Жодних винних дій працівника в отриманні коштів немає. Все, що він зробив, подав заявку через застосунок в «Дії». Працівник повинен зараз повернути кошти, яких у багато кого на сьогоднішній день і немає, тому що заробітна плата працівників освіти є і так надзвичайно низькою. І зараз, по суті, перекладається відповідальність державних органів, які мали б здійснити перевірку, на працівників», - повідомила Вікторія Соломінчук.