СКАСУВАННЯ ДОПЛАТ ЗА ОКРЕМІ ВИДИ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ- ГРУБЕ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА!

Наразі керівникам закладів освіти надходять рекомендації щодо нездійснення оплати педагогічним працівникам під час карантину за завідування кабінетом, класне керівництво, перевірку зошитів, скасування надбавки за складність і напруженість у роботі. Окрім того, поширюється інформація про необхідність оплати праці практичних психологів, соціальних педагогів, педагогів-організаторів, керівників гуртків, музичних керівників закладів освіти з розрахунку 2/3 посадового окладу.

Разом з тим, відповідно до п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102, у випадку, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата його праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

Оскільки заробітна плата, встановлена вчителю при тарифікації, включає в себе, зокрема доплати за перевірку зошитів, класне керівництво, завідування кабінетом, надбавки за престижність педагогічної праці, складність і напруженість у робті, невиплата під час карантину вчителям, які здійснюють організаційно-педагогічну роботу, цих доплат та надбавок суперечить п. 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102, та є порушенням прав працівників.

Пунктом 5.2.1 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки передбачено, що періоди, впродовж яких у закладах освіти не здійснюється навчальний процес (освітня діяльність) у зв`язку із санітарноепідеміологічними, кліматичними чи іншими, незалежними від працівників обставинами, є робочим часом педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників. У зазначений час працівники залучаються до навчально-виховної, організаційно-методичної, організаційно-педагогічної, наукової робіт відповідно до наказу керівника закладу в порядку, передбаченому колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку. Пунктом 4.13 Угоди між Департаментом освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та Київською міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2017-2020 роки також передбачено оплату праці працівників закладів освіти у разі, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), виходячи із розрахунку заробітної плати, визначеної при тарифікації, з дотриманням при цьому вимог чинного законодавства.

Таким чином, здійснення оплати праці педагогічних працівників, які проводять організаційно-методичну, організаційно-педагогічну роботу під час карантину без урахування доплат за завідування кабінетом, класне керівництво, перевірку зошитів тощо є грубим порушенням чинного законодавства та прав працівників!