23 березня 2017 року у Києві відбувся пленум Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України. У ході заходу було обговорено питання щодо роботи та завдань організаційних ланок профспілки з представництва, захисту та фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах.
«Зараз організації доводиться працювати в умовах широкомасштабних змін у трудовому законодавстві, в системі оплаті праці, нарахування мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, стипендії, реформування освіти, міжбюджетних відносинах, у час утворення ОТГ та їх фінансової самостійності», - зазначив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.
Також він порушив питання фінансування освіти. За його словами на освітню галузь у 2016 році було виділено 129, 4 млрд гривень, цьогоріч передбачено 168, 9 млрд гривень. Повністю забезпечено освітньою субвенцією 665 місцевих бюджетів, але недостатньо коштів виділено для 243 місцевих бюджети.
У свою чергу голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь торкнувся теми підвищення посадових окладів науково-педагогічних працівників, які за словами влади зрослина 50%, але реальне зростання зарплат відбулося лишена на 36-39%. Водночас, зростання посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників ВНЗ, тренерів дитячо-юнацьких спортивних шкіл порівняно з груднем 2016 року відбулося лише на 19,8%. Олександр Яцунь зауважив, що потрібно проводити системні акції протесту та запропонував провести її у травні поточного року з вимогами вивести зі складу мінімальної заробітної плати доплати за суміщення, розширену зону, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, надбавку за складність і напруженість у роботі, а також прирівняти розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС до мінімальної заробітної плати.
Прес-служба КМОППОіНУ