Рада КМОППОіНУ: тактика дій Профспілки з соціально-економічного захисту освітян

30 листопада 2016 року у Будинку вчителя відбулося засідання ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Основне питання для обговорення – тактика дій Профспілки з соціально-економічного захисту освітян у сучасних умовах.

Засідання Ради розпочалося із вручення Голові Київської міської організації Профспілки Олександру Яцуню нагороди «За заслуги перед Збройними Силами України», яку вручив Комбат 12 батальйону Київської територіальної оборони полковник Білосвіт Микола Володимирович.

Після урочистої частини Голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь у своїй доповіді зосередив увагу на тому, що відбувається загострення існуючих та поява нових системних ризиків, які суперечать соціально-економічним правам освітян.

За його словами 1 листопада відбулася масштабна акція протесту освітян, у якій взяло участь близько 20 тисяч вихователів, вчителів, викладачів і студентів. Освітяни навчальних закладів міста Києва прийшли до Уряду з вимогою насамперед призупинити і скасувати «драконівські» непідйомні тарифи, а також розморозити єдину тарифну сітку. Різниця між мінімальною заробітною платою (3200 грн) і прожитковим мінімумом (1600 грн) з 1 січня становитиме 1600 грн. Але 1-й тарифний розряд, від якого будуть нараховуватися всі, в тому числі й освітянські, зарплати планується встановити на рівні 1600 грн, що відповідатиме прожитковому мінімуму. Тобто не від 3200 грн, а від 1600 грн. Тому ми вимагаємо прирівняти перший тарифний розряд до рівня мінімальної заробітної плати.

Олександр Яцунь висловив солідарну підтримку студентам. Адже не виконується стаття 62 ЗУ «Про вищу освіту» і в наступному бюджетному році вона теж не буде виконуватися. Хоча відповідно до цієї статті дві третини студентів кожної спеціальності і кожного напряму повинні отримувати академічну стипендію на рівні прожиткового мінімуму. На жаль, вона зараз становить 825 грн, а прожитковий рівень – 1450 грн.

Тему стипендій порушила і голова ППОС КНЕУ імені Вадима Гетьмана Ольга Чабанюк, яка зауважила, що у минулому році всі, хто мав середній бал 4.0, отримували стипендії. Зараз, якщо студент не буде відмінником, то він не отримає стипендію. На наступний рік Мінфін виділяє на академічні стипендії 2 млрд і на соціальні стипендії 1,9 млрд гривень. Цього стипендіального фонду не вистачатиме.

Також не залишилось осторонь питання Галузевої угоди, підписаної на 2016-2020 рр. Голова Подільської районної у м. Києві організації Профспілки працівників освіти і науки України Галина Ткач зауважила, що хоч і підписано цю угоду, проте невідомо чи вона буде виконуватися.

Досить гострим залишається питання молодих кадрів у навчальних закладах.

Так, вчитель природознавства та історії спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 10 І-ІІ ступеня Дарницького району м. Києва Володимир Василюк додав, що молодь довго не затримується в школах, оскільки при таких зарплатах їм не вистачає коштів на харчування, транспорт, житло. А при постійному піднятті тарифів на газ, воду, електроенергію, вони шукають роботу з більшою зарплатою.

`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
`Рада
[thumb=left]http://protedu.org/images/posts/2016-12/1480587881_dsc_8194.jpg[/thumb
]

Прес-служба КМОППОіНУ