Сьогодні, 3 червня 2015 року профспілки вдруге вийшли під стіни Кабінету міністрів на протестну акцію на підтримку вимог профспілок у колективному трудовому спорі з Урядом і роботодавцями.
Серед пікетуючих були представники профспілки працівників освіти, охорони здоров’я, агропромислового комплексу, соціальної сфери, Пенсійного фонду, Академії наук України. шахтарі, залізничники.
Профспілки виступили проти підвищення ціни на газ і тарифів на комунальні послуги, «безстрокової шокової терапії», яку проводить Уряд, скорочення робочих місць, безконтрольної інфляції, підвищення цін на продукти першої необхідності, медикаменти в умовах падіння реальних доходів населення тощо.
Керівник СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, виступаючи під стінами Кабміну, сказав: «Ми прийшли, щоб в чергове сказати – ні – безробіттю в Україні. Ми прийшли, щоб сказати Уряду ні – заморожуванню зарплат і пенсій. З 2013 року рівень мінімальних соціальних гарантій залишається без змін. Рівень мін. з/п – 1218 грн. Людей обманюють. Не говорять їм правду – якою є насправді вартість життя в країні, ми цього не можемо допустити. Ми прийшли, щоб сказати ні – наступу на трудові права.
У свою чергу голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь наголосив, що Конституція України має бути Біблією для урядовців. А її шматують кожного разу, коли виникають певні політичні забаганки. Як можна було допустити, щоб пенсіонер стояв перед вибором чи сплатити за комунальні платежі чи купити собі ліки на мізерну пенсію. Якщо влада не піде профспілкам на зустріч, вони будуть змушені оголосити загальнонаціональний страйк.
Учасники акції протесту прийшли під стіни Кабміну з транспарантами та гаслами «»STOP політиці дешевої робочої сили!», «Ні – бідності і дискримінації праці!». Представники освітньої та наукової сфер вимагали, щоб «затягування поясів» стосувалося всіх, в тому числі, й олігархів, а не лише тих, хто отримує мізерні заробітні плати.
Під час пікету Профспілки вимагали:
► Внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо підвищення з 1 липня, 1 грудня 2015 року розміру прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати та прийняття Постанови Кабінету Міністрів України щодо збільшення посадового окладу (тарифної ставки) працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з метою відповідної компенсації їх інфляційного знецінення у 2014-2015 роках.
► Забезпечити до 1 липня 2015 року проведення індексації грошових доходів населення для забезпечення ефективного захисту трудових доходів, пенсій, соціальних доплат та страхових виплат в умовах високого рівня інфляції.
► Забезпечити до 1 липня 2015 року погашення заборгованості з виплати заробітної плати в повному обсязі на державних підприємствах та підприємствах, у яких частка майна належить державі.
► Вжити вичерпних заходів для погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах інших форм власності.
► Забезпечити дієвий державний нагляд та контроль за додержанням законодавства у сфері трудових відносин, охорони праці та гігієни праці з метою попередження правопорушень, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань, нелегальної зайнятості та «тіньової» виплати заробітної плати.
► З метою протидії масовим порушенням трудових прав усунути невиконання Україною Конвенцій МОП № 81 та № 129 про інспекцію праці, для чого з першого півріччя 2015 року привести нормативно-правові акти України у відповідність до норм вказаних Конвенцій, гарантувати вільний, безперешкодний доступ державних інспекторів праці до об’єктів перевірки і робочих місць, необхідну їх кількість та достатнє матеріально-фінансове забезпечення Державної служби України з питань праці.
► Підтримати законопроекти № 2245 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо надання соціальних послуг) і № 2296 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які знаходяться на розгляді Верховної Ради України, щодо відновлення з 1 червня 2015 року санаторно-курортного лікування застрахованих осіб і оздоровлення дітей, як ефективного засобу профілактики захворювань і збереження трудового потенціалу нації. За результатами внести відповідні зміни до бюджету Фонду соціального страхування України.
► Внести законодавчі пропозиції щодо відновлення з 1 січня 2016 року соціальних прав та соціальних гарантій працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено та скасовано у 2015 році.
► Забезпечити виконання п. 6.3 Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки щодо здійснення соціального діалогу у процесі розроблення проектів законів України та інших нормативно-правових актів у сфері соціальних, економічних, трудових відносин, а також соціального захисту та досягнення узгодження інтересів і позицій Сторін Угоди.
Прес-служба КМОППОіНУ