ФПУ: акцент на інформаційній роботі в членських організаціях

У сучасному світі особливу роль у становленні та функціонуванні громадянського суспільства відіграють профспілки, які відстоюють інтереси працюючої людини, нормальні умови для роботи та гідну заробітну плату. Але у зв’язку з соціально-економічними трансформаціями, які відбуваються нині в нашій країні, профспілки ведуть пошук нових форм і методів роботи.

Оскільки Федерація Профспілок України вступила в колективний трудовий спір з Урядом та роботодавцями, важливу роль у цьому процесі відіграє вчасне інформування спілчан. Тобто важливий акцент робиться на інформаційній роботі. У зв’язку з цим 14 травня 2015 року ФПУ провела семінар-нараду з відповідальними за інформаційну роботу в членських організаціях ФПУ, редакторами профспілкових друкованих видань та Інтернет-ресурсів.

Навчання відбулося в Академії праці, соціальних відносин і туризму ФПУ та розпочалося зі вступного слова Голови ФПУ Григорія Осового. На думку якого соціальний діалог у сучасному світі нагадує формальність, а найбільшою проблемою України є політична та економічна нестабільність.

Голова ФПУ наголосив на необхідності консолідації профспілкової діяльності, що набуває актуальності у сучасних умовах. Він підкреслив, що зростання безробіття, різке зниження рівня життя громадян, падіння рівня зарплат, замороження соціальних стандартів, збільшення тарифів – все це змусило Президію ФПУ прийняти низку рішень щодо тактики дій профспілок, в т.ч. і щодо вступу до колективного трудового спору з Урядом і роботодавцями.

Про причини вступу до колективного трудового спору та заходи, які вже здійснено профспілками на цьому шляху розповів заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк. За його оцінкою, профспілкам вдалося організували системну роботу протидії антисоціальним рішенням Уряду, зокрема, завдяки проведенню акцій протестів було внесено низку змін до проекту Держбюджету на цей рік, що зробило його менш радикальним по відношенню до прав і соціальних гарантій найменш захищених верств населення.

С. Кондрюк висловив сподівання на те, що працівники ЗМІ будуть чесно та об’єктивно висвітлювати хід примирних процедур в рамках національного колективного конфлікту. Саме це має спонукати владу до того віднайти способи припинити порушення конституційних прав трудящих, визначити механізми та етапність цієї роботи.

Заступник Голови Національної служби посередництва та примирення України Сергій Гербеда розповів детально про механізми вирішення колективних трудових спорів та технології переговорного процесу. Керівник Інформаційно-аналітичного центру ФПУ Юрій Работа презентував Медіа-наступ ФПУ, її членських організацій на підтримку вимог профспілок у колективному трудовому спорі. Він акцентував увагу на системності та оперативності висвітлення його ходу та регіональних особливостях подачі інформації. Також перед учасниками наради виступив Сергій Абрамов – начальник управління Державного комітету телебачення та радіомовлення України з доповіддю про сучасну інформаційну політику країни та початок роботи суспільного мовлення.

Наприкінці відбувся обмін досвідом інформаційної діяльності в профспілкових організаціях щодо використання сучасних iнформацiйних технологій у щоденній роботі.

Прес-служба КМОППОіНУ