Соціальний діалог профспілок з Урядом: старт надано

16 квітня 2015 року у клубі Кабміну за участю Прем’єр – міністра України Арсенія Яценюка відбулося засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, на якому обговорено стан і перспективи соціально-економічного розвитку України на 2015–2016 роки в контексті започаткованих реформ і курсу держави на євроінтеграцію.

З профспілкової Сторони у засіданні взяли участь Григорій Осовий -Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова Федерації профспілок України; Сергій Кондрюк – заступник Співголови НТСЕР, заступник Голови ФПУ, керівники ЦК галузевих профспілок та територіальних профоб’єднань, керівники СПО об’єднань профспілок.

На початку роботи Міністр соціальної політики Павло Розенко оголосив про те, що відсьогодні соціальний діалог в країні має стати реальним.

Арсеній Яценюк у своєму виступі, з якого розпочалося засідання НТСЕР, наголосив на особистій готовності до ведення конструктивного діалогу як з роботодавцями так і з профспілками, і також оголосив про початок відновлення соціального діалогу в інтересах громадян України.

Після виступу Прем’єра було надано час для виступу заступнику Співголови НТСЕР з профспілкової Сторони Сергію Кондрюку, який закликав усіх учасників засідання до запровадження соціального діалогу, що має відповідати європейським та світовим традиціям.

Він нагадав, що найвищі посадовці передових держав, в т.ч. і США, виступаючи публічно, обов’язково включають до своїх промов дані, що характеризують стан розвитку ринку праці в країні.

Сергій Кондрюк розповів про масштаби і глибину бідності в Україні, а, звертаючись до Арсенія Яценюка, наголосив на тому, що працююча людина не повинна бути бідною, як це відбувається зараз в нашій країні, що є недоречністю, тому що в такому разі працювати в Україні стає недоцільним.

Він також зазначив, що йому особисто у виступі Прем’єра на засіданні НТСЕР не вдалося почути жодних позитивних соціальних орієнтирів для людей, зокрема, як буде змінюватись ринок праці, а також оцінив політику дешевої робочої сили як антисоціальну й навіть злочинну.

У своєму коментарі підсумків роботи НТСЕР Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова ФПУ Григорій Осовий сказав: «Починається відновлення реального діалогу, коли він буде вестись за присутності тих осіб, які приймають, або готують управлінські рішення, тоді буде реальна робота з вирішення проблем. Тоді буде так: ми слухаємо-обговорюємо-домовляємося і приймаємо рішення, від чого отримуємо усім потрібний результат».

За оцінкою Григорія Осового, нарешті в цей день було зроблено той вкрай необхідний крок з боку Уряду, з боку роботодавців і профспілок для вирішення надзвичайно важливих негайних питань для суспільства.

«Ми взялися за розгляд і вирішення масштабного питання – узгодження позицій стосовно дій по економічному і соціальному розвитку країни на 2015-16 роки. Мені видається, - підкреслив Голова ФПУ, що участь Прем’єра у сьогоднішній дискусії - це позитивний знак», - сказав Григорій Осовий.

Григорій Осовий вважає: «Сьогодні Сторони виказали своє бачення, свої пропозиції з перспектив розвитку держави, і ми побачили, що існує розуміння, як діяти в таких складних умовах. Наразі немає простого рецепту, але ухилення від вирішення сучасних непростих проблем може спровокувати соціальні вибухи».

Профспілкова сторона запропонувала вважати сьогоднішнє засідання як перший етап обговорення цієї тематики, створити робочі групи за напрямками та взяти до роботи усі пропозиції, що пролунали, попрацювати декілька тижнів, виробити консенсусні підходи до розв’язання питань і провести другу частину засідання НТСЕР у середні травня цього року, щоб вона видалась результативною, щоб у рішеннях ми знайшли по більшості питань консенсус.

За матеріалами Інформаційно-аналітичного центру ФПУ