Трійця – одне головних християнських свят, що уславлює Святу Трійцю, три відомі прояви, образи, ліки (іпостасі) Всевишнього – у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина і Святого Духа.
У православ`ї Трійця святкуються в неділю на п`ятдесяту добу після Великодня, тому цей день називають також П`ятидесятницею. Свою першу назву свято отримало на честь Сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса.
Коли всі учні зібралися в Єрусалимі у Сіонській світлиці, раптом здійнявся шум, "ніби буря раптова зірвалася, і переповнила ввесь той дім, де сиділи вони. І з`явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осів". Апостоли сповнилися Духа Святого, стали говорити різними мовами і пішли між народи, "говорячи іншими мовами, як дух їм провіщав".
Сходження Святого Духа до апостолів і вчення Ісуса Христа про Триєдиного Бога досягло довершеної ясності й повноти. Сама ж подія вважається днем народження Християнської Церкви, створена не маревом людських тлумачень і мудрувань, а Божественною благодаттю.
У цей день у православних храмах здійснюється одна з найбільш урочистих і величних служб в році. Після літургії служать велику вечірню, що прославляє Сходження Святого Духа, а священики читають три спеціальні розлогих молитви про Церкву, про порятунок тих, хто молиться і за упокій душ усіх померлих (в тому числі й «у пеклі утримуваних»). Під час читання цих молитов усі стоять на колінах – цим завершується повеликодній період, пупродовж якого в храмах не відбувається колінопреклонінь і земних поклонів. На утрені співаються два канони цього свята.
Підлогу храмів устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками. Молода зелень і квіти не тільки символізують приношення Богу початків весни, але й саму Церкву Христову, яка розквітла, за словами церковного гімну, "як квітка", та вказує на оновлення людей Духом Святим.
За українськими традиціями цей період символізує остаточний прихід літа, і називається зеленими святами, в основі яких тисячі років лежали культ рослинності і магія заклинання майбутнього урожаю. Це завершення весняного і початок літнього календарного циклу. З прийняттям християнства дні святкування Зелених свят збігаються з відзначенням Трійці.
Наступного дня після Трійці, у понеділок, – День Святого Духа.
Щиро вітаємо з Днем Святої Трійці! Нехай ваші душі живляться Святим Духом, наділяючи вас даром мудрості, силою від усього серця любити життя, світ і оточення. Зичимо наснаги і натхнення при здійсненні головного людського покликання – творити добро!
Прес-служба КМОППОіНУ