Хронологія дій профспілки щодо відстоювання прав працівників на законодавчо встановлений рівень оплати праці


Профспілки працівників бюджетної сфери, а саме освіти і науки, охорони здоров’я, культури, державних установ соціальної сфери на спільному засіданні президій, яке відбулось 18 квітня 2011 року, прийняли спільну постанову П-5/2-2/3/2-1/5-1 «Про загострення соціально-економічної ситуації в бюджетній сфері у зв’язку з порушенням законодавства щодо оплати праці та заходи, спрямовані на її врегулювання».

На виконання постанови спрямовано звернення до Президента України, в якому профспілки наполягають на вжитті Главою держави заходів для забезпечення зменшення, починаючи з 1 квітня 2011 року, грошового розриву між розміром посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленою мінімальною заробітною платою і внесення відповідних змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік».

 

Центральним комітетом Профспілки працівників освіти і науки України та Федерацією профспілок України спрямовано також листи Голові Верховної Ради України В.М.Литвину з проханням прискорити внесення на розгляд проекту закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" щодо підвищення з 1 вересня та 1 грудня 2011 року рівня першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до розміру законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати.

 

Упродовж квітня поточного року, а саме 1-го, 7-го, 20-го та 28-го числа, відбулися чотири засідання Міжвідомчої робочої групи для підготовки пропозицій щодо відновлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці працівників окремих галузей бюджетної сфери, на яких разом з представниками профспілок брали участь також працівники міністерств фінансів, економіки, соціальної політики та інших. Результатом тривалих переговорів стало напрацювання декількох варіантів пропозицій про встановлення величини першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки. У їх основу були покладені зобов’язання Кабінету Міністрів України, передбачені пунктом 2.22.1 Генеральної угоди. Відповідно до нього Уряд взяв на себе зобов’язання вжити заходів для поступового наближення протягом 2011 року середньорічного посадового окладу (тарифної ставки) працівника I тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до середньорічної мінімальної заробітної плати та зменшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника I тарифного розряду ЄТС і мінімальною заробітною платою за наявності можливостей зведеного бюджету.

 

ЦК Профспілки працівників освіти і науки 4 травня звернувся до Міністра освіти і науки, молоді та спорту Д.В.Табачника з приводу критичної ситуації, пов’язаної з низьким рівнем оплати праці працівників освіти.

 

У цей же день відбулася зустріч керівництва міністерства з Головою Профспілки Г.Ф.Трухановим та заступниками Голови С.М.Романюком і Є.Д Нікітюком.

 

За результатами зустрічі Міністерствомосвіти і науки, молоді та спорту України та ЦК профспілки 5 травня спрямували спільного листа до Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова з проханням підтримати пропозиції, напрацьовані Міжвідомчою робочою групою з проведення консультацій щодо відновлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці працівників окремих галузей бюджетної сфери.

 

5 травня Прем’єр-міністром України М.Я.Азаровим дано доручення С.Л. Тігіпку, Ф.О. Ярошенку, О.В. Лавриновичу, І.М. Ємцю, М.А. Кулиняку, В.А. Копилову, Д.В. Табачнику, Т.В. Мотренку про внесення до 10 травня на розгляд Кабінету Міністрів України проекту урядового рішення щодо врегулювання питань, порушених у спільному зверненні МОНмолодьспорту та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 5.05.2011 року.

 

У рамках соціального діалогу 10 травня 2011 року в Кабінеті Міністрів України відбулася зустріч представників Уряду і Профспілки працівників освіти і науки України. За результатами переговорів було досягнуто домовленостей щодо поетапного підвищення ставки першого тарифного розряду ЄТС до законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати та диференціації міжпосадових окладів за 1-6 тарифними розрядами.

 

11 травня 2011 року на засіданні Кабінету Міністрів України схвалено постанову «Про підвищення рівня оплати праці працівників бюджетної сфери», відповідно до якої посадовий оклад працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки встановлюється з 1 липня у розмірі 635 грн, з 1 вересня 641 грн, з 1 жовтня 660 грн, з 1 грудня 704 грн та забезпечується диференціація окладів працівників, посади яких віднесено до 1 6 тарифних розрядів.

 

http://pon.org.ua/