Професія вчителя – одна з найбільш почесних і найбільш відповідальних у світі. Той, хто обрав для себе цю професію має бути не просто хорошим фахівцем, але й чудовим педагогом і психологом. Адже професіоналів у різних галузях може бути чимало, але не кожен може стати хорошим учителем. Педагоги вчать нас писати, рахувати, малювати і навіть співати. Як казав Арістотель: «Учителі, яким діти зобов'язані вихованням,поважніші, ніж батьки, яким діти зобов'язані лише народженням: одні дарують нам тільки життя, а інші добре життя».
Існує чимало думок, що зі зміною часу, змінюються діти, батьки, вчителі. З нагоди Всесвітнього дня вчителя, пресслужба Профспілки освіти міста Києва вирішила дізнатися, чи змінився освітній простір за 50 років. Щоб дізнатися відповідь на це питання ми поспілкувалася з освітянами столиці, які пропрацювали в одному закладі 50 і більше років.
Тетяна Миколаївна Каплун, вчитель математики школи І-ІІІ ступенів № 151 міста Києва переконана, що діти майже не змінилися, з ними як і раніше приємно і добре працювати, незважаючи на роки. Однак, на жаль, не змінилася ситуація з заробітною платою.
Галина Костянтинівна Гурська, вчитель математики середньої загальноосвітньої школи № 121, профспілковий лідер з багаторічним досвідом вважає, що змінилося ставлення батьків до вчителів.
Також вона зауважила, що як досвідчений профспілковий лідер вона захищає своїх колег та допомагає їм відстоювати свої права. На її думку ця посада вимагає великої відповідальності. І в першу чергу перед людьми. Лідер має згуртовувати колектив і захищати кожного вчителя.
Марія Яківна Модло, вихователька ДНЗ № 225, вважає, що зараз, на відміну від минулих років, змінилися життєві орієнтири і цінності в учнів, батьків, вчителів.
Марія Яківна під час своєї професійної діяльності завжди використовує книги Василя Сухомлинського, які навчають бути людиною. І напевно не дарма, адже як писав автор: «Виховуй у собі Людину – ось що найголовніше, інженером можна стати за п'ять років, учитись на людину треба все життя».
З реформою освіти змінюються вимоги до вчителів та дітей, змінюються форми і методи навчання, однак на фоні цих змін потрібно не забувати про людські цінності. І це має бути не лише добірка хороших і гідних привал життя, а насамперед, ряд принципів, що можуть допомогти реалізуватися учням, обрати професію, розкрити творчий потенціал та знайти своє місце у суспільстві. Такі принципи і цінності не мають терміну давності і є актуальними завжди.