У Латвії 93% працівників сектору освіти та науки зрозуміли необхідність вакцинації, але ситуація в освітній сфері залишається тривожною. Більшість працівників страждають від надзвичайно великого навантаження, стресу та професійного вигорання.
Профспілка працівників освіти і науки Латвії направила до уряду Латвії відкритий лист про надзвичайну ситуацію в освітній сфері. У листі наголошується на кількох величезних проблемах, які занадто довго нехтували законодавці та політики Латвії.
Профспілка працівників освіти і науки Латвії звернулась до уряду з вимогою здійснити доплати працівникам освіти за збільшення навантаження, а також за умови роботи з високим ризиком, спричинені пандемією та переходом на змішану форму навчання та викладання. Профспілка передбачає, що навантаження на вчителів та інших працівників освіти зростатиме й надалі.
Очікується, що приблизно 10% працівників освіти найближчим часом залишать професію через високу завантаженість. Вакансії, які звільняться, мають бути зайняті рештою вчителів, що призведе до ще більшого тиску на них.
Опитування, проведене LIZDA, показує, що більшість вчителів страждають від вигорання через надмірне навантаження і майже половина з них хотіли б залишити професію протягом наступних 5 років. Приблизно 90% респондентів вказали, що вони регулярно відчувають стрес, пов’язаний із роботою, та/або вигорання.
Крім того, уряд збирався прийняти постанову, яка дозволяла б відсторонити від роботи вчителів, які не вакциновані. Профспілці вдалося адаптувати це положення. Вчителі та інші працівники освіти, які розпочали процес вакцинації, не будуть відсторонені від роботи.
Це невелика перемога, але таки перемога. Звісно, у боротьбі за права вчителів у Латвії та Європі ще багато роботи, наголошують у Профспілці працівників освіти і науки Латвії.
Міжнародний відділ ЦК Профспілки