Поселення студентів до гуртожитків

Студентське життя важко уявити без гуртожитку. Проте не всім вистачає місць для поселення. Цього року понад 5 тисяч іногородніх студентів змушені шукати житло у столиці.

Як правило, щороку навесні складаються списки іногородніх на поселення, які затверджуються заступниками деканів факультетів, головами студентських рад факультетів і надаються для ознайомлення студентам. Проте, у зв’язку зі збільшенням кількості студентів, у вищих навчальних закладах виникає дефіцит місць у гуртожитках. У деяких вишах визначаються наступні критерії поселення:

  • Правом першочергового поселення в гуртожитки користуються студенти, які згідно законодавства України відносяться до пільгових категорій та мають відповідні документи. До таких слід відносити: (студенти сироти та студенти, які позбавлені батьківського піклування, студенти-інваліди, студенти-чорнобильці, студентські сім’ї та сім’ї, які мають дітей; студенти з малозабезпечених та багатодітних сімей (за наявності відповідних довідок), студенти-напівсироти);
  • Поселення студентів старших курсів здійснюється в межах розподілу місць, згідно з картою поселення за рейтинговою основою враховуючи особливі умови та специфіку факультету.

Першокурсниця Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Інна була однією з перших, хто написав заяву на поселення. Вона майже не сподівалася отримати місце в гуртожитку, бо знала, що черги занадто великі. Проте їй пощастило. «Я вже навіть почала шукати в Інтернеті кімнату, але фортуна мені усміхнулася. Жаль, що подрузі моїй не так пощастило, вона тимчасово буде жити у родичів, а потім зніматиме житло», - повідомила студентка.



– На жаль, не всім студентам вистачає місць у гуртожитку, поселили лише 70%. Спочатку житло отримують пільговики, а потім заселяємо студентів за рейтингом, який складає кожен факультет окремо. У першу чергу – це молодь, яка вчиться на відмінно, має зразкову поведінку та бере активну участь у житті університету.
Станіслав Цибін
голова профорганізації студентів НПУ імені М.П. Драгоманова

Багато гуртожитків перенаселено: у кімнаті, яка розрахована на 2-3 особи, може проживати і четверта. Студенти, які не змогли отримати житло у гуртожитку, змушені орендувати кімнату чи квартиру.

Одні вважають, що проблема нестачі місць для студентів пов’язана зі збільшенням держзамовлення, інші – «з напливом іногородніх». Проте поки з’ясовується суть проблеми, студентам немає де жити і вони не припиняють писати скарги до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Прес-служба КМОППОіНУ