Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом

У зв’язку з численними запитами щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом, повідомляємо наступне. Педагогічні працівники з вищою освітою, які працюють у дошкільних навчальних закладах не за фахом та які пройшли підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту. Зазначену позицію було висвітлено у листі МОНУ від 19.12.2013 р. N 1/9-891.

 

 

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 19.12.2013 р. N 1/9-891

Щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом

У зв`язку із зверненнями працівників дошкільних навчальних закладів, зокрема Всеукраїнської громадської організації "Асоціація працівників дошкільної освіти", щодо атестації педагогічних працівників, які працюють у дошкільних навчальних закладах не за фахом, Міністерство освіти і науки України роз`яснює.

Відповідно до пункту 1.5 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. N 930 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20.12.2011 р. N 1473, наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 р. N 1135), атестація педагогічних працівників є обов`язковою.

Умовою присвоєння кваліфікаційних категорій педагогічним працівникам є наявність у них повної вищої освіти.

Згідно з пунктом 3.26 Типового положення про атестацію педагогічних працівників особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту.

Зважаючи на зазначене вище, педагогічні працівники, які працюють у дошкільних навчальних закладах без відповідної освіти та які пройшли підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту. Вони підлягають черговій атестації один раз на п`ять років і мають право на присвоєння їм кваліфікаційних категорій за умови відповідності критеріям, установленим пунктами 4.4 - 4.6 Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Просимо довести зміст листа до відома працівників районних (міських) департаментів (управлінь) освіти і науки, керівників та педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів.

Заступник Міністра

Б. Жебровський