ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ ТА ДОДАТКОВІ ВИПЛАТИ ОКРЕМИМ КАТЕГОРІЯМ ПЕНСІОНЕРІВ

Постановою КМУ від 01 квітня 2020 р. № 251 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» перебачено:

  1. Щомісячну виплату пенсіонерам старше 80 років в розмірі до 500 гривень.

    Особам, які отримують пенсію і яким виповнилося 80 років і більше, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2019 рік, встановлюється щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 500 гривень у межах зазначеного розміру. Це означає, що з 1 квітня 2020 р. пенсіонерам старше 80 років буде встановлено виплату 500 грн. з таким розрахунком, щоб пенсія і ця виплата не перевищували 9205 грн.

    Тим пенсіонерам, кому 80 років виповниться після 1 квітня 2020 року, щомісячна компенсація буде встановлюватись і виплачуватись з дати досягнення такого віку. Якщо після встановлення щомісячної компенсаційної виплати в розмірі до 500 гривень пенсіонерам віком старше 80 років, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахування страхового стажу для чоловіків 25 років, жінок 20 років, розмір пенсій разом з цією виплатою, надбавками, підвищеннями, додатковою пенсією, цільовою грошовою допомогою, сумами індексації та іншими доплатами до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) не досягає 2600 грн., то таким особам надається доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

  2. Індексацію пенсій з урахуванням коефіцієнта 1,11.

    Перерахунок пенсій у 2020 році проводитиметься із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11. У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії. Перерахунок пенсій проводиться з 1 травня 2020 року.

  3. Доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до 2100 гривень з 1 травня 2020 р.

    Доплата здійснюється в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 зазначеного Закону, не досягає 2100 гривень. Це означає, що з 1 травня 2020 р. мінімальна пенсійна виплата особам, які мають страховий стаж 30 років для жінок та 35 років для чоловіків, складатиме 2100 грн.

  4. Одноразову виплату грошової допомоги у розмірі 1000 грн.

    Міністерство соціальної політики та Пенсійний фонд України повинні забезпечити проведення у квітні 2020 р. після внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” виплату одноразової грошової допомоги у сумі 1 000 гривень окремим категоріям населення з числа:

    • одержувачів пенсії, розмір пенсійних виплат у яких з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації пенсії, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не перевищує 5 000 гривень станом на 1 квітня 2020 року;
    • одержувачів державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з їх числа, які одночасно з такою допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”);
    • одержувачів державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
    • одержувачів тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.