"Садочок – мій рідний світ", - Наталія Коцурак

Дошкільний вік вважається яскравою та неповторною сторінкою у житті кожної людини. Адже в цей період починається процес соціалізації, встановлюєт...
Дошкільний вік вважається яскравою та неповторною сторінкою у житті кожної людини. Адже в цей період починається процес соціалізації, встановлюється зв`язок дитини зі світом людей і природи, відбувається її залучення до культури та загальнолюдських цінностей.
Саме в дошкільному навчальному закладі малюк отримує досвід спілкування з однолітками, вчиться вибудовувати з ними свої стосунки і набуває тих навичок, які йому знадобляться у дорослому житті.
  Якими мають бути вихователі дошкільних навчальних закладів? Яке основне завдання ДНЗ? З якими проблемами зіштовхуються садочки? На ці та інші питання відповідає директор дошкільного навчального закладу №753 компенсуючого типу для дітей з важкими вадами мовлення Деснянської районної у м. Києві державної адміністрації Наталія Коцурак.
З чим у Вас асоціюється дошкільний навчальний заклад?
З садочком у мене завжди пов’язаний його особливий аромат. Коли маленькою дівчинкою мама приводила мене до дитсадочка, там завжди пахло манною кашею. Цей запах був настільки приємним, що його не можна порівняти з жодним іншим…І коли через багато років я прийшла працювати в садочок, то знову відчула цей запах – запах дитинства. Надалі садочок став моїм рідним світом. Адже ніде немає такої атмосфери як у дошкільних навчальних закладах. Тут і люди працюють зовсім інші – високодуховні, інтелігентні, високоінтелектуальні.
Скільки груп у дитсадочку?
У ДНЗ №753 нараховується 13 логопедичних груп, які формуються відповідно до діагнозів: загальний недорозвиток мови, складні мовленнєві діагнози, які базуються на порушеннях мовленнєвих центрів кори головного мозку, заїкування, ринолалія тощо. У кожній групі працюють з дітьми вчитель-логопед, два вихователі і помічник вихователя.
Хто впливає на формування дитини?
Переконана, що дитину формує не один вихователь, а весь колектив закладу. Люди, які постійно знаходяться поряд з дітьми, в перш чергу, мають бути порядними, людяними, інтелігентними. А вже потім – мати певний рівень освіти, нагороди, атестаційні категорії і т. п. Найважливішим має бути глибоке розуміння дитини.
Яке основне завдання дошкільного навчального закладу?
Основним завданням дошкільного навчального закладу є підготовка дитини до школи. Проте це не означає лише навчити малюка читати й писати, а й жити в суспільстві. Діти, які не відвідують садочок, перебувають у своєму сімейному мікрокліматі, тому вийти на рівень колективу їм важко. У навчальному закладі дитина спілкується, вчиться поводитися з однолітками, вирішувати спірні питання, розв’язувати конфлікти і т. п, тобто все те, що їй знадобиться у школі. Тому вихователь повинен підготувати платформу, з якої дитина піде до школи. Крім того, у садочку є чіткий розклад, що привчає дитину до самоорганізації. Малюк повинен розуміти, що доросла людина – це не лише мама.
Які проблеми існують у дитсадочках?
Нині існує проблема, коли у районі з’являється чимало житлових масивів, але, на жаль, там не будуються дитячі навчальні заклади. А в новобудовах живе чимало молодих сімей з дітьми. У зв’язку з цим з’являються черги, і як керівництву навчальних закладів пояснити батькам, що місць у дитсадочках не вистачає.
Спілкувалася Катерина Покляцька